Absolventský koncert šiestich absolventov ZUŠ

258

V pondelok 19. júna sa konal posledný tohtoročný koncert absolventov púchovskej Základnej umeleckej školy. Tento koncert bol zvláštny tým, že všetci  absolventi, ktorí v ňom účinkovali nevystupovali ako sólisti, ale vždy sa stali členmi netradičných zoskupení, v ktorých odohrali svoje záverečné vystúpenia.
Celý výnimočný ansámblový koncert bol rozdelený do troch blokov. Prvé zoskupenie, ktoré sa predstavilo divákom bolo gitarové a hrali v ňom hneď traja absolventi – Natália Smatanová, Samuel Egly a Daniel Gašpárek. Počas úvodu sa na pódiu vystriedalo ešte ďalších niekoľko čísel a to napríklad tanečníci s ľudovými tancami, či vokálna skupina Be Happy, v ktorej spievala sólo jedna z absolventiek Alexandra Adela Špalková. Choreografia s názvom Zrkadlo v réžii absolventky Lucie Smatanovej dala bodku za prvým pripraveným blokom.
Po nabitých úvodných číslach nasledovalo ešte niekoľko speváckych a tanečných vystúpení nielen absolventov, ale aj ostatných žiakov ZUŠ. V poslednom, treťom bloku prišla na rad absolventka spevu Petra Gašparíková, ktorá na pódiu odspievala hneď tri piesne za sebou. Úplným záverom koncertu bola gratulácia riaditeľky ZUŠ Zdenky Tunegovej všetkým šiestim absolventom ZUŠ. „Som veľmi rada, že dnes na pódiu účinkovali práve naši úspešní absolventi, či už z hudobného alebo tanečného odboru. Vždy mi je veľmi ľúto, keď sa musíme s našimi šikovnými absolventmi rozlúčiť, ale želám im všetkým, aby mali na štúdium v Základnej umeleckej škole len tie najkrajšie spomienky a aby sa k nám, aj naďalej radi vracali.“  

Text a foto: Barbora Krchňavá