Fitnesky na návšteve u primátora

2325

V piatok popoludní zavítala do pracovne púchovského primátora zaujímavá návšteva. Boli to tri športovkyne: Sabína Pleváková, Adriána Halasová a čerstvá majsterka Európy Zuzana Kardošová, ktorá prišla aj so svojimi trénermi.

Najskúsenejšia a najúspešnejšia z nich je 24 ročná Sabína Pleváková, ktorá súťaží v kategórií bikini fitness už šiesty rok. Vzhľadom na svoje výsledky práve prestúpila ku profesionálnym pretekárom do tzv. PROFI ligy. Aktuálne sa pripravuje na svoje prvé PRO preteky, ktoré sa budú konať začiatkom októbra v Prahe. Primátorovi Rastislavovi Henekovi sa pochválila so svojimi najväčšími úspechmi: „V rokoch 2013 a 2016 som získala zlato na majstrovstvách sveta junioriek a v roku 2013 som bola aj ženskou majsterkou sveta. Som 4-násobná juniorská a 3-násobná ženská majsterka Európy (2013-2016). Na prestížnej súťaže ARNOLD CLASSIC USA som v roku 2015 vyhrala a rok neskôr som získala 2. miesto. Takisto som 2-násobná víťazka Olympie amateur (2013 a 2014). Najväčšia vďaka za pomoc v mojej príprave patrí mojim sponzorom Extrifit – doplnky výživy, TheBikiniBox – súťažné plavky a aktuálne aj fitku Pepek gym so sídlom na Dvoroch v Púchove, ktorí mi poskytli obrovský komfort v ich fitku, čo sa mojej prípravy týka“.

Adriána Halasová má 17 rokov a súťaží v kategórii bikini fitness pod vedením Sabíny Plevákovej. Medzi jej úspechy patrí 3. miesto na MSR juniorov, 4. miesto na MSR žien, 4. miesto na Amix Cup a 4. miesto na medzinárodnej súťaži Diamond Cup v Ostrave. „Na súťažné pódiá som sa plánovala opäť postaviť v septembri, ale z dôvodu možnosti štúdia v zahraničí by som uprednostnila vzdelanie a súťažiť by som opäť začala až o rok.“

Najmladšou z trojice športovkýň je 16-ročná Zuzana Kardošová, ktorá tiež súťaží v kategórii bikini fitness. Primátorovi Rastislavovi Henekovi sa predstavila:
„Cvičím pod vedením Juliány Melišovej a Tomáša Rezáka. Určite musím spomenúť môjho sponzora YAMAMOTO, ktorý mi veľmi pomáha. Moje doterajšie súťaže a výsledky boli Majstrovstvá Slovenska bikini fitness žien (prvá súťaž), kde som si odniesla bronzovú medailu, Majstrovstvá Slovenska bikini fitness juniorov, kde som skončila na 1. mieste a mojou poslednou súťažou boli Majstrovstvá Európy, kde som si opäť odniesla zlato. V jesennej sezóne sa chystám na Arnold Classic v Barcelone, EVLs v Prahe, slovenské súťaže, kde sa budem snažiť o nomináciu na majstrovstvá sveta. Ďalšie súťaže sa budú odvíjať od toho, aká bude forma a ako sa budem cítiť.“

Primátor mesta úspešným fitneskám poďakoval za vynikajúce výsledky, ktorými robia dobré meno aj nášmu mestu.