Alexandra Ridošková piata na Majstrovstvách Európy

634

V dňoch 25.-29. 9. 2023 sa v gréckom meste Corinth konali Majstrovstvá Európy v I.P.S.C. dynamickej streľbe. Našu krajinu hrdo reprezentovala iba 17-ročná Alexandra Ridošková v kategórii žien.

ME úroveň level 4 si vyžadovali plnú sústredenosť a nasadenie počas štyroch streleckých dní. „Každý deň som strieľala šesť streleckých situácii, vždy v inom čase. Na prvý pohľad sa strelecké situácie zdali náročné, najmä kývacie a vysúvacie terče. Bolo treba veľmi dôkladne zvoliť správnu taktiku a zachovať čistú myseľ. Keďže konkurencia bola veľmi veľká a silná, bolo o to dôležitejšie nespanikáriť a ísť si svoj štýl. Túto súťaž som si nesmierne užila a mala som skvelé pocity z výkonu.” opísala nám mladá športovkyňa.

Alexandrina systematická a tvrdá príprava, správne technické zdatnosti a odhodlanie jej zaručili piate miesto na jej premiérových Majstrovstvách Európy. Pýtali sme sa, prečo v tak mladom veku súťaží s dospelými súperkami ženskej kategórie s dlhoročnejšími skúsenosťami, keďže podľa veku stále patrí do juniorskej kategórie, v ktorej by na týchto ME zvíťazila a odniesla by si domov zlatú medailu. Dostali sme takúto odpoveď: „Omnoho viac si vážim umiestnenie na piatej pozícii v silnej ženskej konkurencii, obzvlášť keď mi na zisk tretej priečky chýbali necelé tri percentná. Som si vedomá svojich schopností, s ktorými sa dokážem presadiť aj v silnejšej kategórii. Mám väčšiu motiváciu na neustále zlepšovanie sa a posúvanie svojich hraníc.”

Úspešná športovkyňa nezabudla poďakovať najmä svojej rodine, trénerom, za neustálu podporu v príprave a na samotnej súťaži, taktiež svojim podporovateľom kmrarms.com, 4shooters.cz, kompava.sk, strelnicatn.sk a fanúšikom. „Ďakujem aj Gymnáziu Púchov za ústretovosť. Je to výsledok nás všetkých. Bez nich by som taký výborný výsledok nedosiahla”, dodala Alexandra, ktorej prajeme aj do budúcna veľa športových úspechov.

RED