Úspešní siloví trojbojári AMONREI PÚCHOV na jarných súťažiach 2023

167

(3. časť)

Pokračujem v hodnotení jarných súťaží v silovom trojboji, ale aj v kulturistike, ktorej som sa súťažne venoval 19 rokov. Pandémia covid-19, zatváranie fitnes centier, inflácia a ďalšie negatívne faktory takmer na 2 roky zastavili organizáciu súťaží v kulturistike a fitnes. Vtedajší pretekári AMONREI PÚCHOV skončili so súťažením a ich návrat sa doteraz neuskutočnil. A tak som rád prijal ponuku venovať sa budúcemu mladému adeptovi práve v kulturistike. Jeho meno Kevin Kutnár. Talent, ktorému som venoval veľkú pozornosť. Silovo veľmi dobre disponovaný. Okrem zmeny tréningového procesu s prechodom na čisto kulturistický tréning sme postupne nacvičovali základné postoje pre prezentovanie svalových partii podľa pravidiel. Dôležitú úlohu sme venovali aj nácviku voľnej zostavy a výberu hudby pre prezentáciu.

Na majstrovstvá Slovenska dorastencov v Starej Ľubovni 15.4.2023 sme odchádzali spokojní. Kevin súťažil v dvoch kategóriách. V kat. kulturistika open postúpil do finále a napokon obsadil 6.miesto. V ďalšej kat. klasická kulturistika open takisto obsadil 6.miesto. Súťaže sa zúčastnil aj Púchovčan Samuel Hurta, ktorý obsadil v oboch spomínaných kategóriách zhodne 3.miesto (súťažil za klub Profit Academy). Kevin bol z umiestnení sklamaný. Žiaľ, nedotiahli sme adekvátne finálnu časť stravného režimu pre zvýraznenie separácie a vyrysovanosti svalstva. Čo sa v konečnom dôsledku prejavilo pri porovnávaní s ostatnými pretekármi. Pozitívne však je, že počas pretekov ma oslovil prezident asociácie SAFKST a reprezentačný tréner, ktorých Kevin zaujal svojou proporčnosťou postavy. Je prísľubom do budúcnosti a určite bude na ďalších súťažiach sledovaný realizačným tímom asociácie SAFKST.

Dňa 24.6.2023 sa v Bánovciach nad Bebravou konala medzinárodná pohárová súťaž v mŕtvom ťahu BIGGIE´S DEADLIFT CUP, kde sme takisto mali svoje zastúpenie. V kat. ženy open bez rozdielu váh súťažila Mária Habláková (vážila 56,9kg) a jej výkon 140kg je úctyhodný. Celkovo v prepočte na GL body obsadila 4.miesto. Je to už po druhý krát, čo v tomto roku získala tzv. zemiakovú medailu. Chýbalo jej 2,5kg na 2.miesto.

V kategórii dorastencov nás reprezentoval Milan Eliáš Pšenka. Bojoval statočne a výkonom 220kg vybojoval 2.miesto (vážil 77,6kg). Eliáš je perspektívny pretekár do budúcnosti. Bol v širšom kádri dorastencov na ME v silovom trojboji. Do užšej nominácie sa žiaľ nedostal. V silnej konkurencii ostatných pretekárov však ešte musí popracovať najmä na drepe a v tlaku na lavičke.

Marián Prekop