Aprílová 5ka vyrazila dych

448

Gymnazisti z Púchova sa rozhodli rozhýbať svoje mesto. Neznalí, no plní guráže, spojili hlavy dokopy, zaviazali šnúrky na topánkach a rozbehli sa do toho… Dňa 29. 4. 2023 bol v Púchove zorganizovaný beh s názvom Aprílová 5ka s cieľom povzbudiť ľudí do športu a zároveň finančne prispieť deťom z detského domova. Behu sa mohli zúčastniť ľudia akéhokoľvek veku, podmienkou bola jedine dobrá nálada a chuť bežať.

Súťaž bola realizovaná v rámci školského projektu, preto nikto neočakával veľkú účasť. Púchovčania však vyrazili dych, keď sa na akciu dostavili v počte takmer 80 ľudí. Aj takýmto spôsobom dokázali, že sa športu skutočne nestránia. Deti si mohli odbehnúť trasy 100, 300, 600 a 900m, ostatní sa mohli vrhnúť na hlavný 5-kilometrové preteky.

Najrýchlejší bežci túto trasu odbehli za necelých 17 minút, najrýchlejším mužom sa stal Adam Drga, ktorý dobehol v čase 16:26 min. Najrýchlejšou ženou sa stala najmladšia účastníčka tohto behu, Liliana Šarlayová, ktorá bola v cieli za 20:43 min. „Keďže tieto preteky sme organizovali ako úlohu zo školy, čakali sme, že príde len zopár známych, spolužiakov či učiteľov. O takomto počte ľudí sa nám ani nesnívalo. Pripravovali sme sa dlho a vložili sme sem veľa úsilia a peňazí, a tak sa nám to aj vyplatilo.“ Žiaci získali podporu najmä od Mesta Púchov, z Gymnázia Púchov, MŠK Púchov a od spoločností DM Slovensko a TESCO.

V spolupráci so zástupcami Mesta Púchov sa podarilo zorganizovať akciu, ktorá mala vynikajúce ohlasy medzi ľuďmi, všetci sa bavili, počasie prialo a aj hlavná náplň behu bola splnená. Gymnazistom sa touto dobročinnou akciou podarilo vyzbierať neuveriteľných 500€, ktoré budú v týchto dňoch odnesené do Detského domova v Púchove. Všetkým pretekárom preto patrí veľká vďaka za účasť a zároveň aj gratulácia za výborne odbehnuté preteky.

Karin Šmigurová