Box má v Lednických Rovniach zelenú, vychovali už i majsterku Slovenska

859

Hoci Box klub Lednické Rovne má za sebou iba sedem rokov existencie, pochváliť sa už môže niekoľkými výnimočnými úspechmi. „Najskôr sme začínali boxovať vonku v parku, neskôr sme si prenajímali priestory v tunajšej škole. Neskôr sme trénovali v takej technickej dielni, až sme založili klub a našim pôsobiskom sa stali priestory Kultúrneho zariadenia Rona v Lenických Rovniach,“ priblížil začiatky boxu v sklárskej obci člen klubu Marek Prekop s tým, že dnes je klub už občianskym združením.

Ako dodal, pod vedením trénera Petra Vraníka vyrástla v klube majsterka Slovenska junioriek Martina Kováčiková, medzi slovenskú špičku sa pomaly ale isto prepracováva Lukáš Košík a ďalší členovia klubu. Klub má momentálne okolo desať stabilných členov od 15 do 40 rokov. „Trénujeme trikrát do týždňa, aktívnejší boxeri trénujú každý deň. Odborné vedenie klubu zabezpečuje tréner Peter Vraník, ktorý je držiteľom trénerskej licencie, odborné vedenie členov klubu je teda zabezpečené na výbornej úrovni,“ doplnil Prekop.

Prostriedky na čiinosť nie je jednoduché zohnať, boxeri z Lednických Rovní však majú niekoľko sponzorov v obci a v okolí, pomocnú ruku podáva samotná obec Lednické Rovne a sklársky gigant Rona, sponzorov majú aj v z Púchova a pomôcť vie aj primátorka Púchova Katarína Heneková.

O tom, že boxeri z Lednických Rovní nie sú len kvalitní športovci, ale aj výborní organizátori, svedčí usporiadanie už druhého ročníka podujatia, ktoré do Lednických Rovní prilákalo desiatky talentovaných boxerov. Pri jeho zrode stál v minulom roku olympijský víťaz Janko Zachara, ktorý si ani v tomto roku nenechal ujsť priateľské zápasy v boxe. Organizátori ich pripravili pod holým nebom v tamojšom amfiteátri a zrejme ani sami neočakávali takú veľkú divácku kulisu. Pochvaľoval si aj Janko Zachara, ktorého potešilo, že podujatie prilákalo toľko mladých boxerov i divákov. „Box je síce halový šport, ale ak majú borci možnosť zmerať si sily na čerstvom vzduchu, treba to len privítať,“ povedal olympijský šampión z roku 1952 z Helsiniek.

V ringu v letnom amfiteátri v Lednických Rovniach sa prredstavili takmer tri desiatky boxerov, medzi nimi i šestica dievčat.

Výsledky:

V kategórii starších žiakov podľahol Miroslav Likavec (Bc Ružomberok) Dominikovi Bubeníkovi (BT Dubnica), Adam Zubko (BT Dubnica) porazil Dominika Zaslava (Bc Ružomberok) a Filip Buday (Boxing Považská Bystrica) Lukáša Balážika (Box klub Lednické Rovne).

V kategórii mladšieho dorastu Pavlína Šaradínová (Boxing Považská Bystrica) porazila Viktóriu Zúbekovú (RB B Ladce), Tomáš Balaž (BC Ružomberok) Ondreja Bielika (Boxing Považská Bystrica) a Samuel Kuniak (RB Boxing Ladce) Patrika Mládeka (ABC Malacky).

V kategórii staršieho dorastu zvíťazila Kristína Šírová (ABC Malacky) nad Kristínou Kutnou (BT Dubnica), Marek Osuský (ABC Malacky) nad Jurajom Zemančíkom (BT Dubnica), Andrej Habáň (Boxing Považská Bystrica) nad Erikom Prosinákom (BT Dubnica), Adam Chlebina (Boxing Považská Bystrica) nad Danielom Tvrdoňom (BT Dubnica).

V kategórii žien porazila Táňa Manďákova (BT Dubnica) Júliu Dropovú (BC Ružomberok).

V kategórii mužov zdolal Adam Beňa (ABC Malacky) Miroslava Waisa (Box Klub Lednické Rovné) a Lukáš Balážik (Považská Bystrica) podľahol Marekovi Osrmanovi (Box Klub Lednické Rovné).

Spestrením večera bol zápas v Thajboxe medzi Rastislavom Pavlusom (Box Klub Lednické Rovne) a Michalom Hudecom (Boxing club Dubnica Muay Thai), ktorý sa skončil nerozhodne.

Druhý ročník priateľských zápasov v boxe sa rozhodne vydaril a už teraz sa dá bez preháňania povedať, že v Lednických Rovniach sa zrodila pekná tradícia. Zostáva len veriť, že organizátorom nadšenie vydrží a dočkáme sa podobných podujatí.

(pok)