Cenné tri body Púchova z Nových Zámkov

443

Púchovskí futbalisti sa po nevydarenom štarte jarnej časti vracajú na víťaznú vlnu. Na domáce víťazstvo s Nededom totiž nadviazali v Nových Zámkoch, kde po dvoch góloch Mareka Zuziaka triumfovali 2:0. Púchov je tak naďalej v dosahu čelných priečok tabuľky a jar ešte môže byť veľmi zaujímavá.

Lepšie začali Nové Zámky, ktoré si v úvodných dvadsiatich minútach vypracovali územnú prevahu. Púchovčania sa spoliehali najmä na rýchle brejky, ktoré ale spočiatku úspech neprinášali. Na opačnej strane sa Letko vážnejšie zapotil až v 27. minúte, keď sa musel poriadne natiahnuť pri strele Feherváriho spoza pokutového územia. Po následnom rohu mali hostia výbornú príležitosť pri protiútoku, nenaložili však s ňou dobre a Dovičovič neinkasoval. Postupne začali v ofenzíve viac hroziť Púchovčania. V najväčších možnostiach trafil Bartoš hlavičkou do žrde, Gajdošíka pri nájazde z uhla vychytal Dovičovič a podobne dopadol pri úniku aj Zuziak. Púchovská aktivita bola predsa len odmenená tesne pred prestávkou. V 44. minúte pri skrumáži v šestnástke domácich hlavičkoval Pilát, obranca Tokar zahral rukou a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si postavil Marek Zuziak a loptu poslal k opačnej žrdi, než kam smeroval brankár – 0:1. Gól do šatne prevážil misky váh na púchovskú stranu a priblížil hostí k trom bodom.

Hneď po prestávke mohol Púchov viesť už o dva góly. Juraj Pilát však v samostatnom úniku zoči-voči brankárovi namieril do žrde. Hostia boli aktívnejší a domáci aj so šťastím odolávali ich rýchlym ofenzívnym akciám. Až v 62. minúte pohrozili aj Nové Zámky, striedajúci Bombicz postupoval na bránu, nezakončil ale dostatočne presne ani razantne. Domáci sa snažili najmä o dlhé nakopávané lopty na vysokého Košuta, stopéri Riška s Brezničanom ho však ustrážili. V 69. minúte zaútočili Púchovčania, Gajdošík našiel z pravej strany na vzdialenejšej žrdi krásnou prihrávkou Zuziaka, ktorý pred prázdnou bránou nemal čo riešiť – 0:2. Nové Zámky sa snažili odpovedať a zatlačili hostí. Nevypracovali si ale žiadnu vyloženú príležitosť a tak si Dominik Letko pripísal druhé čisté konto v jarnej časti. Púchov si odviezol zaslúžené tri body za triumf 2:0.

V priebežnej tabuľke poskočili Púchovčania na 5. priečku a na vedúci Šamorín strácajú len šesť bodov.

21. kolo III. ligy západ mužov:

FKM Nové Zámky – MŠK Púchov 0:2 (0:1)

Góly: 44., 69. Zuziak

Žlté karty: 44. Tokar, 85. Petráš – 73. Gamboš, 83. Bartoš

Rozhodovali: Šima – Jančok, Ábel

Návšteva: 190 divákov

Nové Zámky: Dovičovič – Petráš, Lovska (73. Illés), Poluch, Fehervári, Ešek, Košút, P. Horáček, Tokar, Kurta (46. Bombicz), E. Horáček (61. Kurej)

Púchov: Letko – Paliesek, Riška, Brezničan, Vanák – Bartoš – Zuziak (90. Mynář), Svorada (76. Kopiš), Gamboš, Pilát – Gajdošík (86. Pastorek)

Najbližší program:

22. kolo III. ligy západ: MŠK Púchov – TJ Družstevník Veľké Ludince, v sobotu 2.4. od 15:30 hod.