Všetky tri pohotovosti (detská, pre dospelých i zubná) pod jednou strechou v púchovskom Zdraví

1523

V piatok 1. apríla 2016 bola v púchovskej Nemocnici s poliklinikou (NsP) Zdravie slávnostne otvorená ambulancia špecializovanej zubno – lekárskej služby prvej pomoci. Pacienti s boľavými zubmi už nemusia počas víkendov a sviatkov hľadať a cestovať za jednotlivými stomatológmi a ich ambulanciami po okrese a kraji.

Komfort pre pacientov i lekárov
Situáciu to uľahčí i zubným lekárom, pretože pod pohotovostnú ambulanciu v Zdraví patrí spádová oblasť, ktorá zahŕňa hneď tri okresy: Púchov, Považská Bystrica a Ilava. Znamená to, že lekári už neslúžia tak často, ako keď zabezpečovali pohotovostnú starostlivosť o zuby len v Púchove. „Zvyšuje sa dostupnosť zdravotnej starostlivosti, keďže napríklad obyvatelia Považskej Bystrice museli chodiť na ošetrenie až do Trenčína, no do Púchova to majú oveľa bližšie,“ povedal o prístupnosti služieb stomatológ a konateľ spoločnosti 3X-Dent, s. r. o. MUDr. Michal Krump, ktorá prevádzkuje zubnú pohotovosť v Púchove. Pri vstupe do ambulancie na 4. poschodí Zdravia vítala hostí ľudová hudba. Na prvoaprílovú otázku, či bude hudba štandardnou súčasťou vybavenia ambulancie, odpovedal MUDr. Krump so smiechom: „Bohužiaľ nie, máme ju tu len dnes pri slávnostnom otvorení.“

Zubná pohotovosť v Zdraví hneď pre tri okresy
Otvorenia zubárskej lekárskej služby prvej pomoci v Púchove sa zúčastnil i predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.
Podľa jeho slov je Púchov už tretím centrálnym poskytovateľom zubnej pohotovosti v Trenčianskom kraji, podobne ako sú pohotovostné ambulancie v Prievidzi a Trenčíne. „Do dnešného dňa to bolo tak, že ak mal napríklad pacient z Papradna problém s bolesťou zubov počas víkendov alebo sviatkov, musel si vyhľadať ktorý zubár kde slúži a mohlo sa stať, že musel cestovať viac ako 50 km do Trenčína. Výhodou je i to, že župa dala prevádzkovateľovi do rozhodnutia o činnosti tejto zubnej pohotovosti možnosť mať otvorenú ambulanciu až do 14.00 hodiny, pričom väčšina takýchto pohotovostí je otvorené do 13.00,“ povedal Baška. Veľmi pozitívne hodnotí otvorenie zubnej pohotovosti i primátor Púchova Rastislav Henek: „Som veľmi rád a teším sa spolu s Púchovčanmi, že všetky tri pohotovosti – detská, dospelá i zubná, sú pod jednou strechou.“
Na záver pripomíname, že ak vás cez víkend a sviatky zaskočí akútna bolesť zubov, za ošetrením si treba zájsť na 4. poschodie NsP Zdravie v Púchove, vždy v čase od 8.00 do 14.00 hodiny.

IMG_0846 DSCF3119