Chrípkové prázdniny má ZŠ Gorazdova

275

Ani víkend nepomohol zmierniť vysokú chorobnosť žiakov navštevujúcich Základnú školu na Gorazdovej ulici. Riaditeľka školy Viera Flimmelová na odporučenie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vyhlásila od utorka 31. januára do štvrtka 2. februára chrípkové prázdniny. Reálne sa však žiaci vzhľadom na piatkové polročné prázdniny vrátia do školských lavíc až v pondelok 6. februára.

ZŠ Gorazdova je jedinou púchovskou základnou školou, ktorú vysoká absencia žiakov a pedagógov v uplynulých dňoch prinútila situáciu takto riešiť. „V piatok chýbalo v školských laviciach 26 percent našich školákov, v pondelok 22 percent. Uzavretá je aj školská jedáleň,“ vysvetľuje V. Flimmelová.

Podľa úradu verejného zdravotníctva môže riaditeľ školy rozhodnúť o uzatvorení napríklad niektorých tried alebo celej školy, ak chorobnosť na akútne respiračné a chrípke podobné ochorenia prelomí 20-percentnú hranicu.

Ostatné základné školy v Púchove na začiatku tohto týždňa chrípkové prázdniny nevyhlásili. „Zrušili sme krúžkovú činnosť a akékoľvek hromadné aktivity, akými sú napríklad spoločné návštevy kultúrnych alebo edukačných predstavení,“ upresňuje riaditeľka ZŠ Komenského Miroslava Lapšová, kde v pondelok absentovalo 17,8 percenta detí. Na Slovanskej sa takisto po víkende polepšilo a 12,5 percenta chýbajúcich detí chrípkové prázdniny zatiaľ neveští. Podľa riaditeľky najpočetnejšej školy v meste (ZŠ Mládežnícka) Andrey Kurtinovej piatkové hrozivé číslo (24,6 %) skresala starostlivosť rodičov počas uplynulého víkendu, keď sa deti mohli doma preliečiť. „Dnes, v pondelok, je to dobré, podľa dochádzky máme 13 percent chýbajúcich detí, v zbore aktuálne maródia len dvaja kolegovia.“
-tam-