Continental Matador Rubber v Púchove bilancoval desaťročnicu úspešného spojenia

2181

Spoločnosť Continental Matador Rubber v Púchove 2. novembra oslávila 10. výročie vstupu strategického partnera, nemeckého koncernu Continental, do vtedajšej spoločnosti Matador Rubber. Závod tento rok zároveň oslavuje 70. výročie položenia základného kameňa výstavby ikony gumárenského priemyslu na Slovensku.

Za účasti predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslava Bašku a rektora Trenčianskej univerzity Jozefa Habánika si hostia z centrály koncernu v Nemecku spolu s lokálnym top manažmentom a zamestnancami pripomenuli dôležité míľniky prvej spoločnej desaťročnice. Po príhovoroch zástupcov spoločnosti si hostia pozreli film k 10. výročiu spolupráce. Nasledovalo odovzdanie poukazov na finančnú podporu trom občianskym združeniam, resp. neziskovým organizáciám a prehliadka výroby s dôrazom na nové investície.

Spoločnosť Continental Matador Rubber za 10 rokov spolupráce so silným svetovým hráčom v oblasti automobilového priemyslu významným spôsobom rástla. Počet zamestnancov sa zvýšil z necelých 2-tisíc na vyše 3-tisíc, objem produkcie osobných a ľahkých nákladných pneumatík narástol z necelých 5,5 milióna kusov ročne v roku 2007 na vlaňajších takmer 14,4 milióna kusov ročne. Na zvýšenie výrobných kapacít a modernizáciu technológií v závode sa za 10 rokov preinvestovalo vyše pol miliardy eur.

Poďakovať sa za odvedenú prácu zamestnancom prišiel viceprezident divízie Pneumatiky a Riaditeľ Výroby osobných a ľahkých nákladných pneumatík regiónu EMEA Francois Gerard. V príhovore vyzdvihol výnimočný a stabilný výkon zamestnancov spoločnosti Continental Matador Rubber, ktorí po celých 10 rokov prispievali k napĺňaniu koncernovej stratégie.

Na jeho slová nadviazal riaditeľ spoločnosti Continental Matador Rubber Anton Vatala: „Chcem zdôrazniť nezastupiteľnú úlohu všetkých pracovníkov firmy. Ich aktívny prístup, schopnosť učiť sa novým veciam a využiť pritom historické gumárenské know-how, ktorého sú nositeľmi, je tým pravým pokladom, ktorý v Púchove máme.“

Súčasťou legálnej entity Continental Matador Rubber je Technologické centrum Púchov (TCP), ktoré sa zaoberá výskumom a vývojom nových generácií letných a zimných pneumatík a v súčasnosti zamestnáva vyše 240 ľudí. TCP je druhým najväčším výskumno-vývojovým strediskom koncernu Continental na svete. „V tomto roku sme začali s vývojom OE (original equipment) pneumatík pre automobilky a v najbližších piatich rokoch očakávame silný rast. Do nového kampusu sme investovali 9 miliónov eur a ďalšie investície sú na ceste,“ vyjadril sa riaditeľ TCP Libor Heger.

Tradíciu v Púchove má aj výroba dopravných pásov, ktorá je rovnako súčasťou legálnej entity Continental Matador Rubber. Podľa riaditeľa púchovského závodu na výrobu dopravných pásov Miroslava Pleváka boli dôležitými momentmi uplynulých desiatich rokov rozšírenie výrobného sortimentu o špeciálne dopravné pásy a investícia do laboratória finálneho produktu vo výške 0,5 milióna eur. „Výhodou je aj zdieľanie niektorých služieb s ostatnými biznis jednotkami so zámerom ekonomickejšieho riadenia prevádzky dopravných pásov,“ uzaviera Plevák.

Spoločnosť Continental Matador Rubber s. r. o. je medzinárodná výrobná spoločnosť podnikajúca v gumárenskom priemysle s 67-ročnou tradíciou. Vyrába osobné a ľahké nákladné pneumatiky rôznych značiek patriacich do portfólia Continental. V roku 2016 spoločnosť vyrobila takmer 14,4 miliónov osobných pneumatík, dosiahla tržby 912,7 miliónov eur a zamestnávala takmer 2.800 ľudí.

Spoločnosť Continental vyvíja priekopnícke technológie a služby pre udržateľnú a prepojenú mobilitu ľudí a ich tovaru. Technologická spoločnosť založená v roku 1871 ponúka bezpečné, účinné, inteligentné a cenovo dostupné riešenie pre vozidlá, stroje, dopravu a prepravu. V roku 2016 dosiahla spoločnosť Continental tržby vo výške 40,5 miliárd EUR a v súčasnosti zamestnáva viac ako 230.000 ľudí v 56 krajinách.

Pre Púchovské noviny riaditeľ spoločnosti Continental Matador Rubber Anton Vatala označil vzťahy s našim mestom a jeho vedením za korektné a dodal: „Komunikujeme na pravidelnej báze, platíme mestu dane a finančne podporujeme mestské mládežnícke športy.“

Zdroj: Continental Matador Rubber s.r.o., foto: Slavomír Flimmel