Do Púchova sa vráti mím svetového formátu a rodák zo Streženíc Milan Sládek

268

Popredného predstaviteľa modernej svetovej pantomímy Milana Sládka, ktorý vo februári tohto roku oslávil 85 narodeniny môžete v dňoch 28.9. – 29.9.2023 stretnúť v priestoroch Župného domu pri mestskom parku alebo aj na javisku nového divadla.

KC Podivný Barón, Púchov, 22.9.2023 –  Kultúrne centrum Podivný Barón so sídlom v Župnom dome pripravilo druhé pokračovanie projektu hiSTORYa, cieľom ktorého je oživiť významnú časť histórie mesta Púchov a jeho okolia. Po minuloročnej úspešnej retrospektívnej spomienkovej výstave, ktorá pripomenula návštevníkom 50. výročie založenia divadla Ochotníček, sa tentokrát členovia spomínaného kultúrneho združenia zamerali na ďalšiu významnú osobnosť zo sveta divadla – rodáka zo Streženíc a slovenského míma svetového formátu, choreografa, režiséra a pedagóga Milana Sládka.

Osobnou návštevou slávneho rodáka, ktorý sa po roku 1968 usadil v Spolkovej republike Nemecko, konkrétne Kolíne nad Rýnom, kde sa aj naďalej aktívne umelecky angažoval, si počas dvoch dní zároveň pripomenú nielen 85 výročie jeho narodenia, ale aj dôležité míľníky jeho umelecky plodného života.

Aký bude program?

Štvrtok / 28.9.2023 / 17:30 / Župný dom Púchov

So slávnym rodákom a maestrom svetovej pantomímy sa môžete osobne stretnúť 28.9.2023 o 17:30 v priestoroch Župného domu. Súčasťou stretnutia bude komorná výstava výtvarných prác pozostávajúca z reprodukcií jeho výtvarných umeleckých diel. Jej súčasťou budú aj popisné spomienkové fotografie známych predstavení a hier.  Následne prebehne živá diskusia so vzácnym hosťom, po ktorej sa bude premietať úspešný dokumentárny životopisný film Milan Sládek v réžii Martina Šulíka.

Piatok / 29.9.2023 / 19:00 / Divadlo Púchov

V piatok 29.9.2023 o 19:00 vystúpi Milan Sládek prvýkrát vo svojom živote na javisku v priestoroch nového divadla mesta Púchov, kde divákom prostredníctvom pantomímy predvedie ukážky zo svetovo uznávaných autorských hier.

Podrobnejšie informácie o stretnutí s Milanom Sládkom nájdete na oficiálnej FB stránke  KC Podivný Barón.

Viac o udalosti a vstupnom sa dozviete tu: hiSTORYa: Milan Sládek /mím/

Všetkých srdečne pozývame!

Projekt z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia

Marek Vatraľ, KC Podivný Barón