Doma s Trebišovom naplno, druholigovú definitívu zabezpečí iba víťazstvo v Dubnici

84

MŠK Púchov – Trebišov 2:0 (0:0)

Góly: 49. Holáň, 63. Holiš
ŽK: Kapusniak – Matta, rozhodovali: Smolák, Roszbeck, Čajka, 420 divákov
Ak si chceli Púchovčania uchovať nádej na záchranu v súťaži, musel doma s Trebišovom bezpodmienečne bodovať naplno. Domáci začali aktívne a už v druhej minúte mohli ísť do vedenia. Po priamom kope z pravej strany poslal loptu do pokutového územia Mráz a Straňákov jemný teč hlavou z bezprostrednej blízkosti bravúrne vychytal hosťujúci brankár. O dve minúty sa po Mrázovom rohovom kope z ľavej strany dostala lopta k úplne voľnému Holáňovi, ktorého volej však letel vysoko nad bránku. V siedmej minúte sa domáci Kubík prekľučkoval pomedzi súperových hráčov, jeho strela z hranice pokutového územia letela tesne nad. Päť minút pred koncom prvého polčasu vybojovali Púchovčania loptu na súperovej polovici, Hundák si narazil s Holáňom a technickú strelu s námahou vyrazil hosťujúci brankár Dráb na roh. Po následnom Pucheľovom rohovom kope brankár Trebišova loptu len pridvihol, tá preletela k Holáňovi, ktorý však neprestrelil spleť tiel pred bránkou. Hostia hrozili ojedinele, sporadické nebezpečenstvo domáca obrana spoľahlivo zažehnala.

Druhý polčas začali náznakom dvoch šancí lepšie hostia, no už v 49. minúte zachytil odrazenú loptu na polovici ihriska Holáň, Michlík peknou prihrávkou našiel Mráza, ktorý z 20 metrov napriahol ku strele. Hosťujúci brankár vyrazil loptu pred Holáňa, ktorý ju zblízka poslal bezpečne do siete – 1:0. V 62.minúte zakončil peknú spoluprácu Pucheľa s Krčulom nebezpečným centrom Holáň, obranca Trebišova ju zrazil na roh. Tlak Púchovčanov pokračoval, jeho výsledkom bola séria rohových kopov. Po jednom z nich poslal Michlík loptu do malého vápna, v ňom si k bližšej žrdi nabehol Holiš a hlavou zvýšil na 2:0. Púchovčania sa napriek dvojgólovému vedeniu nestiahli do obrany, mali územnú prevahu a sporadické šance hostí likvidovali už v zárodku. Tri minúty pred koncom stretnutia sa po strele z diaľky vyznamenal aj domáci gólman Pilný. Púchovčania tak doviedli dôležité stretnutie do víťazného konca. Stopercentnú záchranu v druhej lige by im definitívne zabezpečil plný bodový zisk v piatok v Dubnici nad Váhom. V prípade akéhokoľvek iného výsledku by už museli čakať na výsledky niektorých ďalších stretnutí.

Zostava MŠK Púchov:
P. Pilný – Pavlovčík, Majdan, Straňák (52. Kopiš), Mráz, Kapusniak, Michlík, Holáň (85. Pavlovič), Kubík (46. Krčula), Pucheľ (90. Šeroň), Hundák (46. Holiš), tréner Vladimír Cifranič
Zostava Slavoj Trebišov:
Dráb – Matta, Filipiak, Ilinjo, Sitarčík, Maguľák (44. Rokyta), Begala, Garcia (58. Digoň), Bajtoš (65. Rusnák), Rypák (58. Santos), Belko (65. Girman), tréner Ondrej Desiatnik

Povedali po zápase:
Vladimír Cifranič, tréner MŠK Púchov:
„Bol to pre nás najmä po psychickej stránke ťažký zápas. Aj napriek tomu, že chlapci bojovali, bolo to také utrápené víťazstvo. V prvom polčase tam z našej strany bolo málo aktivity. V druhom polčase poslúchli moje rady na zvýšenie aktivity. Víťazstvo teší, no bude to boj až do posledného kola. Chýbajú nám dôležití hráči, improvizujeme v zostave. Nie je to také kvalitné, ako to bolo v niektorých predchádzajúcich zápasoch. Blíži sa záver súťaže, sme pod tlakom. Chlapcom slúži ku cti, že bojujú až do konca. V poslednom kole v Dubnici nad Váhom pôjde o všetko. Body potrebujeme my i Dubničania.“
Ondrej Desiatnik, tréner Trebišova:
„Prvý polčas bol z našej strany celkom fajn, darila sa nám prechodová fáza, no v útoku sme neboli nebezpeční. V druhom polčase niet z mojej strany čo hodnotiť, moji zverenci nepristúpili k svojím povinnostiam na trávniku tak, ako by mali a dopadlo to tak, ako to dopadlo. Nepomohlo ani prestriedanie, dali sme šancu mladým hráčom, našim odchovancom. Blahoželám Púchovu k víťazstvu.“

Ostatné výsledky 29. kola:
Námestovo – Rohožník 0:1, Banská Bystrica – Humenné 3:0, Skalica – Slovan Bratislava B 3:0, Podbrezová – Bardejov 7:1, Košice – Žilina B 2:1, Šamorín – Dubnica nad Váhom 4:0, Komárno – Petržalka 6:0

1. Podbrezová 29 23 2 4 84:24 71
  2. B. Bystrica 29 20 6 3 59:23 66
  3. Skalica 29 19 5 5 48:18 62
  4. Komárno 29 16 8 5 49:29 56
  5. Košice 29 17 4 8 71:36 55
  6. Humenné 29 15 8 6 34:29 53
  7. Šamorín 29 13 4 12 46:41 43
  8. Petržalka 29 11 5 13 48:48 38