Mladší žiaci bronzoví na majstrovstvách Slovenska

30

Púchovskí volejbalisti – mladší žiaci, odohrali finálový turnaj majstrovstiev Slovenska, ktorí sa odohral v ďalekom Prešove. Do finálového turnaja postúpili z prvého miesta zo základnej časti v oblasti stred, v ktorej sa stretli proti súperom z Revúcej, Banskej Bystrice, Liptovského Mikuláša a Prievidze. Z piatich turnajov kde odohrali celkovo 20 zápasov, sa tešili Púchovčania z 19 víťazstiev a suverénnym spôsobom si zabezpečili účasť na finálovom turnaji.

Vo finálovej časti súťaže sme odohrali tri zápasy. V prvom zápase finálového turnaja sme nastúpili proti známemu súperovi z Revúcej a po výborných výkonoch púchovského družstva sme zvíťazili 3:1.

V druhom zápase sme sa stretli proti víťazovi ligy v oblasti východ Starej Ľubovni, kde po dvojhodinovej dráme a bojovných výkonoch sme podľahli súperovi v pomere 2:3.

Posledný zápas odohrali naši chlapci proti domácemu výberu z Prešova. V tomto zápase sme žiaľ nestačili na výborne hrajúceho súpera a po tesných koncovkách sme podľahli súperovi z Prešova 1:3. Volejbalisti z Púchova si odnášajú z finálového turnaja majstrovstiev Slovenska mladších žiakov krásne 3. miesto so ziskom bronzových medailí.

Všetkým hráčom, trénerom, rodičom, fanúšikom ďakujeme. Taktiež by sme chceli poďakovať klubu VO 1970 MŠK Púchov a aj mestu Púchov za vynikajúcu podporu. Cenu za najlepšieho hráča na záverečnom turnaji si odniesol náš hráč Hupka Robert ml.

Zostava Púchova: Ďuriš, Ďurček, Henek, Hupka, Babčan, Klobučník, Vachalík, Lang, Leško, Valach, Jančo, Róder, Vančo, Berishand. Tréneri: Pecho, Dvorský, Hupka.

Martin Dvorský