Dopravná nehoda pri obci Prečín

295

Dňa 15. decembra, krátko pred jednou hodinou naobed bola ohlásená dopravná nehoda osobného motorového vozidla, ktorá sa stala na ceste č. II/517, v katastri obce Prečín v smere na obec Domaniža, v okrese Považská Bystrica. Na zásah boli vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Považskej Bystrice s jedným zásahovým vozidlom.

Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že havarovaný automobil sa nachádza v koryte potoka, prevrátený na strechu. V dôsledku dopravnej nehody sa zranila jedna osoba, ktorej prvú pomoc poskytovali okoloidúci občania. Zasahujúci hasiči ihneď zranenému vodičovi poskytli predlekársku pomoc a ošetrenie. Následne na havarovanom vozidle vykonali protipožiarne opatrenia a prostredníctvom absorpčnej látky neutralizovali vytečené prevádzkové kvapaliny.

Na zásah boli následne vyslaní aj ďalší dvaja príslušníci HaZZ z Považskej Bystrice, ktorí pomocou norných stien zachytili zostávajúce vytečené kvapaliny a skontrolovali stav znečistenia vodného toku, s negatívnym výsledkom. Na miesto udalosti boli privolaní aj traja hasiči z Trenčína, ktorí pomocou špeciálnej vyslobodzovacej techniky postupne z potoka vytiahli havarované vozidlo, po čom miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície.

policiasr.eu