Dorastenci v play-off zatiaľ bez víťazstva

597

Dorastenci MŠK Púchov sa vďaka tretiemu miestu v základnej časti prebojovali do play-off I. ligy dorastu, kde proti nim v semifinálovej sérii stoja Michalovce. Prvé dva zápasy na východe Slovenska priniesli dve víťazstvá Michaloviec, ktoré môžu cez víkend v Púchove potvrdiť postup.

1. zápas semifinále play-off I. ligy dorastu:

HK Mládež Michalovce – MŠK Púchov 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Góly MŠK Púchov: Olbert, Vardžák

Zostava MŠK Púchov: Dušák – Mako, J. Pišoja, Schvandtner, Kozáčik, Dmitrik, M. Haluška – Nezník, Jeluš, Vardžák – Olbert, Faciník, Dilkov – Udovychenko, Zovčák – Černota, Gimecký, Vanko – Krajč

V prvom zápase sa dlho čakalo na úvodný gól, až sa v 22. minúte po prihrávke J. Pišoju trafil presne Olbert a poslal Púchov do vedenia. Michalovce síce ešte v druhej časti otočili na 2:1, Púchovčanom však opäť vyšiel úvod tretiny a Vardžák v 42. minúte vyrovnal. Potom však už skórovali len východniari, ktorí prekonali Dušáka ešte trikrát a ujali sa vedenia v sérii.

2. zápas semifinále play-off I. ligy dorastu:

HK Mládež Michalovce – MŠK Púchov 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Zostava: Dušák (44. Lopušný) – Mako, J. Pišoja, Schvandtner, Kozáčik, Dmitrik, M. Haluška – Nezník, Jeluš, Vardžák – Olbert, Faciník, Dilkov – Udovychenko, Zovčák – Černota, Gimecký, Vanko – Krajč

Druhý zápas sa niesol v réžii Michaloviec a ich brankára Tkačika, ktorý zneškodnil všetkých devätnásť púchovských striel. Tím zo Zemplína napol sieť za brankármi hostí sedemkrát a vysoko zvíťazil. Séria sa hrá na tri víťazné duely, Púchovčania si teda cez víkend v domácom prostredí pokúsia vynútiť piaty, rozhodujúci zápas.

3., prípadné 4. semifinále play-off I. ligy dorastu: MŠK Púchov – HK Mládež Michalovce, 20.2. o 14:00, príp. 21.2. o 10:30 na zimnom štadióne v Púchove