Starší žiaci VŠK Púchov sa priblížili k postupu na Majstrovstvá Slovenska

1055

Volejbalový víkend priniesol bohatý program púchovských družstiev. Najlepšie výsledky dosiahli starší žiaci VŠK Púchov, ktorí suverénne zvládli oba zápasy v Myjave a poskočili na priečku, ktorá im priebežne zaručuje kvalifikáciu na Majstrovstvá Slovenska. Ženy neuspeli na pôde lídra zo Senice a juniorky si priviezli cenný bod z Levíc.

14. kolo I. ligy žien:

VMS Senica – 1. VK Púchov 3:0 (22, 24, 13) a 3:0 (19, 14, 23)

Zostava 1. VK Púchov: Kováčiková, P. Gašpárková, Barnincová, Pišojová, M. Gašpárková, Crkoňová, libero Martináková, striedala Zágorová

Púchovčanky síce v Senici nezískali ani set, jednoznačný výsledok však úplne nezodpovedá priebehu hry. V prvom stretnutí sa dvakrát rozhodovalo v tesnej koncovke a herne hostky rozhodne nezaostávali. Celkom tri zo šiestich setov mali tesné vyvrcholenie, vždy však v neprospech púchovských volejbalistiek. Tie tak zo Senice odchádzajú s dvomi porážkami, v tabuľke I. ligy stred zostali na druhej priečke.

11. kolo I. ligy junioriek:

Palas VK Levice – 1. VK Púchov 3:0 (19, 21, 14) a 3:2 (18, -22, 9, -26, 13)

Zostava: Luhová, Valachová, Ďurkechová, Kucháriková, K. Hološková, Racková, libero P. Hološková, striedala Kolláriková. Tréner: M. Suchánek

Juniorky bojujú v I. lige o záchranu a dôležité body chceli získať na palubovke Levíc. V prvom dueli potvrdili domáce rolu papierového favorita a aj napriek pomerne vyrovnanému priebehu zvíťazili 3:0. Aj v druhom zápase začali lepšie Levice a ujali sa vedenia, Púchovčanky však kontrovali, zlepšili podanie i bloky, vďaka čomu získali druhý set výsledkom 25:22. Prílišná eufória vyústila do nezvládnutého tretieho setu, v ktorom hostky kopili chyby a prehrali jasne 9:25. Famózny návrat prišiel vo štvrtom sete, Levice totiž viedli už 15:5 a zdalo sa, že si výhru nenechajú ujsť z rúk. Púchovské juniorky však ožili pri podaní kapitánky Luhovej, vyrovnali na 16:16 a v koncovke viedli 24:22. Ani to ešte nestačilo, tímy sa naťahovali až do stavu 26:26, kedy domáce pokazili podanie a Kucháriková následne smečom získala rozhodujúci bod. V piatom sete viedli Púchovčanky 7:4, napínavý záver však predsa len lepšie zvládli Levičanky, zvíťazili 15:13 a celkovo 3:2 na sety. Hostky cestovali do Púchova aspoň so ziskom jedného bodu, ktorý môže byť dôležitý v konečnom účtovaní v boji o udržanie sa. V tabuľke sú púchovské juniorky naďalej na desiatej priečke.

10. kolo I. ligy starších žiakov:

VO TJ Spartak Myjava – VŠK Púchov 0:3 (-6, -14, -12) a 0:3 (-12, -16, -9)

Zostava VŠK Púchov: Kováčik, Martinák, Pusztay, Pišoja, Cíbik, Turčáni

Výborný výkon podali na palubovke Myjavy púchovskí starší žiaci. Tí súpera, ktorý zatiaľ nezískal ešte ani bod, vôbec nepodcenili a od úvodnej výmeny išli jednoznačne za víťazstvom. Púchovčania napokon nestratili ani jediný set a vďaka dvom výhram sa posunuli pred Nitru na druhú priečku tabuľky. Teraz nasleduje v súťaži krátka prestávka, po nej bude pokračovať základná časť a dva najlepšie tímy sa kvalifikujú na Majstrovstvá Slovenska. Púchovčania sú k momentálne k postupu a tým pádom veľkému úspechu veľmi blízko. Išlo by o premiérový postup púchovských starších žiakov na Majstrovstvá Slovenska.

Najbližší program:

15. kolo I. ligy žien: 1. VK Púchov – MKSO Trenčín, 20.2. o 11:00 a 13:00 vo VŠH

15. kolo I. ligy junioriek: 1. VK Púchov – Gymnázium Bílikova Bratislava, 20.2. o 11:00 a 13:00 v hale Gymnázia Púchov

Dohrávka 11. kola I. ligy kadetiek: 1. VK Púchov – MVK Nové Mesto nad Váhom, 21.2. o 10:00 a 12:00 v telocvični ZŠ Gorazdova