DRAŽBA PÚCHOVSKÝCH ČARBANÍC

1464

Súčasťou programu 8. mestského bálu v Púchove bola i dražba výtvarných diel, ktoré vytvorili deti vo veku 6-10 rokov. Na účet mestského štipendia z predaja 6-tich obrazov smeruje 830 €.

Charita súčasťou plesu
Moment charitatívnosti bol v minulosti neodmysliteľnou súčasťou každého spoločenského plesu alebo bálu. Finančný výťažok z podujatia organizátori venovali na podporu konkrétnej organizácie alebo spolku. V sobotu 16. januára sa v novodobej histórii mestského bálu po prvýkrát dražilo. Na predaj boli víťazné diela výtvarnej súťaže Púchovské čarbanice. Maľby vyberala odborná porota z detských malieb poslaných do tretieho ročníka menovanej výtvarnej súťaže.

Aukcia vygradovala „Rybami“

Na pódium sa postavil organizátor maliarskej súťaže viceprimátor Roman Hvizdák, ktorý sa zhostil i úlohy licitátora. Prvý dražený obraz namaľovala 7-ročná Lenka Svinčáková. Jej obraz s názvom „Psíci“ sa na bále predal za 100 €. „Modrý hroch“ 7-ročného Tomáša Húževku prispel na účet mestského štipendia sumou 14 0€. 7 rokov má i Natália Skorková, ktorá namaľovala farebný obraz pomenovaný „Kone“. Ten na dražbe „vyniesol“ 90 €. Za výtvarné dielo „Vo fľaši“ 10-ročnej Zuzany Golitkovej zaplatil záujemca 50 €. Druhú najvyššiu sumu priniesla na dražbe maľba 8-ročnej Simonky Ciesarovej s názvom „Draci“, a to 150 €. No najviac zaplatil záujemca za obraz „Ryby“ namaľovaný iba 6-ročnou Ivankou Revúcou. „Z peňaženky vytiahol“ 300 €, čím celá aukcia vygradovala.

Púchovské talenty z umeleckej školy

V podkladoch pre záujemcov dražby bolo uvedené pôsobisko jednotlivých spomínaných detí. Všetky dražené obrazy namaľovali žiaci Základnej umeleckej školy v Púchove pod vedením pani učiteliek Mgr. Janky Michalíkovej a Mgr. Eleny Toporovej-Dundekovej. „Vidieť, že v Púchove máme veľké talenty,“ povedal k výberu obrazov Roman Hvizdák. Priebeh prvej benefičnej aukcie v na Mestskom bále zhodnotil takto:„Ku koncu to malo naozaj dražiteľskú šťavu a atmosféru, pretože do bitky o posledné 2 obrazy „sa pustilo do seba“ zopár ľudí. Nakoniec sa z počiatočnej sumy 50 € v predposlednom draženom kole vyhupla suma na konečných 150 €. Posledný 6. obraz vyskočil z počiatočnej sumy 70 € na 300 €.

-red-

DSC_3735

DSC_3720