Mládežnícky hokej: Proti Banskej Bystrici uspeli len šiestaci

969

Mládežnícke hokejové výbery MŠK Púchov si cez víkend zmerali sily so silným súperom z Banskej Bystrice. V akcii boli štyri žiacke družstvá, ktoré v dvoch prípadoch podľahli tesne o jediný gól. Svoj zápas jednoznačne zvládli mladší žiaci (6. ročník), ktorí súperovi nastrieľali osem gólov a padli aj dva hetriky. Družstvo dorastu malo v I. lige voľno, v tabuľke po výsledkoch víkendového kola zostáva na 4. priečke, garantujúcej postup do play-off.

Deviataci v Banskej Bystrici vzdorovali najmä v prvej tretine, keď na 1:1 vyrovnával v presilovej hre Krajč. Domáci zlomili zápas dvomi gólmi v druhej tretine, Púchovu nepriniesol zvrat ani presný zásah Kašlíka z 53. minúty. Púchovčania však už pred stretnutím mali istotu postupu do nadstavbovej časti, kde sa stretnú so Žilinou, Slovanom Bratislava, Trenčínom, Skalicou a Nitrou. Po základnej časti skončil MŠK Púchov v tabuľke na 4. priečke so ziskom 26 bodov a skóre 117:70.

21. kolo 1. ligy starších žiakov (9. ročník):

HC ´05 Banská Bystrica – MŠK Púchov 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Góly MŠK Púchov: Krajč, Kašlík

Zostava MŠK Púchov: Kmošena (28. Kadlec) – Krajčovič, R. Rusnák, Ševčík, Hudík – Osacký, Ladecký, Kovaskiy – Kašlík, Jeluš, Krajč – Kuchta

Podstatne vyrovnanejší duel odohrali na strednom Slovensku ôsmaci. Úvod priniesol vedúci gól Banskej Bystrice, 10 sekúnd pred prvou sirénou však vyrovnal Daniel Pisch. Domáci sa opäť ujali tesného vedenia v druhej časti, Púchov kontroval v 46. minúte vyrovnávajúcim gólom Januščáka. Mladí púchovskí hokejisti napokon za bojovný výkon bodovo odmenení neboli, o ich prehre rozhodla 52. minúta a víťazný gól B. Bystrice na 3:2. Púchovčania tak po záverečnom kole základnej časti klesli v tabuľke na 5. priečku, kde majú na konte 20 bodov pri skóre 99:79.

21. kolo 1. ligy starších žiakov (8. ročník):

HC ´05 Banská Bystrica – MŠK Púchov 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: Pisch, Januščák

Zostava: Andrisík – J. Pobežal, J. Urban, Januščák, D. Hajas – A. Rusnák, L. Halušková, Krajčovič – Pisch, Ďuriš, P. Haluška – Martiniuc

Mimoriadne dramatickú zápletku priniesol duel siedmakov, ktorí Banskú Bystricu privítali pre zmenu na domácom klzisku. Prvé dve tretiny napovedali o bezproblémovom triumfe hostí, ktorí skórovali štyrikrát a Púchov odpovedal len raz gólom Moravanského. Ešte horšie vyzerali domáce nádeje po 59 sekundách tretej tretiny, kedy B. Bystrica udrela piatykrát. Mladí Púchovčania však preukázali nezlomnosť a začali mohutne doťahovať. V 44. minúte najprv upravil na 2:5 Šmigura, aby potom začali pribúdať tresty na konte hostí, ktorí hrali takmer šesť minút v oslabení. Púchov napokon presilovku využil v 53. minúte, keď Romana Halušková po rýchlej kombinácii dorazila puk pri ľavej žrdi do siete a znižovala na 3:5. Eufóriu v púchovskom tíme vyvolal v 56. minúte Moravanský, ktorý svojím druhým presným zásahom znížil už na rozdiel jediného gólu. Viac už Púchovčania nestihli, napriek prehre však potešili bojovnosťou v tretej tretine, kedy si po nepriaznivom vývoji takmer vynútili predĺženie. V tabuľke obsadil Púchov po základnej časti 6. priečku, kde nazbieral 19 bodov pri skóre 71:76.

21. kolo 1. ligy mladších žiakov (7. ročník):

MŠK Púchov – HC ´05 Banská Bystrica 4:5 (0:2, 1:2, 3:1)

Góly: Moravanský 2, Šmigura, R. Halušková

Zostava: Gerhardt – Šulíková, Virga, F. Pobežal, J. Veteška – Svinčák, Moravanský, Šmigura – Baránek, Bednár, R. Halušková – M. Pobežal, Suchánek

Výsledkovo najviac spomedzi púchovských mužstiev potešili šiestaci. Tí sa s B. Bystricou nemaznali a základ víťazstva položili piatimi gólmi v prvej tretine. Ani potom Púchovčania nezanevreli na strelecké chúťky a hosťom na cestu domov dopriali celkovo osem gólov. Strelecky sa výrazne presadili Branislav Ondrášik a Tomáš Žemla, ktorí zaznamenali hetrik. Ďalšími gólmi sa k nim pridali Milan Pišoja a Martin Jonák. Púchovčania obsadili po základnej časti 3. priečku so ziskom 34 bodov a skóre 138:54.

21. kolo 1. ligy mladších žiakov (6. ročník):

MŠK Púchov – HC ´05 Banská Bystrica 8:2 (5:1, 1:0, 2:1)

Góly: Ondrášik 3, Žemla 3, M. Pišoja, Jonák

Zostava: S. Urban (31. Ižvolt) – M. Pišoja, Slížik, Hudík, Krajčoviech – Janoško, Kováčik, M. Hajas, Ondrášik, Jonák, M. Veteška, Žemla, Lezzani

Víkendovými duelmi skončila základná časť súťaže žiakov. Ďalší program sa odvíja od výsledkov starších žiakov (9. ročník), ktorí postúpili do nadstavbovej časti. Spolu s nimi si nadstavbu bez ohľadu na umiestnenie zahrajú aj ôsmaci, siedmaci a šiestaci.

Najbližší program:

37. a 38. kolo 1. ligy dorastu:

HK Brezno – MŠK Púchov, 23.1. o 14:00 a 24.1. o 10:30 na zimnom štadióne v Brezne

1. kolo nadstavbovej časti 1. ligy starších žiakov (9. ročník a 8. ročník):

MŠK Púchov – HK Dukla Trenčín, 23.1. o 9:00 (9. ročník) a o 11:30 (8. ročník) na zimnom štadióne v Púchove

1. kolo nadstavbovej časti 1. ligy mladších žiakov (7. ročník a 6. ročník):

HK Dukla Trenčín – MŠK Púchov, 23.1. o 9:00 (7. ročník) a o 11:30 (6. ročník) na MG Ring v Trenčíne