„Pätnástka“ zvládla šesťbodový zápas v Senci

300

Pred začiatkom jarnej časti bolo jednou z hlavných priorít futbalového klubu MŠK Púchov udržanie starších žiakov do 15 rokov v I. lige. Na prvoligovú príslušnosť „pätnástky“ sa totiž viažu aj všetky ďalšie žiacke kategórie a takisto prideľovanie licencie Grassroots. Zdá sa, že tento cieľ sa podarí naplniť. Púchovský výber do 15 rokov totiž triumfoval v existenčnom zápase v Senci 2:0 a výrazne zvýšil odstup od posledného miesta tabuľky, na ktorom sa nachádza práve Senec. Popri tomto výsledku potešili aj víťazstvá starších dorastencov a bodové zásahy oboch žiackych družstiev.

26. kolo II. ligy staršieho dorastu (U19)
FK Lokomotíva Trnava – MŠK Púchov 2:5 (0:1)
Góly MŠK Púchov: Veteška, Gabaj, Hrnko, Zavadzan, Strnad
Zostava MŠK Púchov: Pilný – Hrančík (Gabaj), Rosina, Buček (Marman), Hafera, Šimko, Hrnko, Veteška, Červený (Strnad), Vojtek, Zavadzan
Starší dorastenci pokračujú v sérii dobrých výsledkov. Na pôde Lokomotívy Trnava sa ujali vedenia v 39. minúte po presnom zásahu Lukáša Vetešku. Domáci síce tesne pred vypršaním hodiny hry vyrovnali, no akoby tým odštartovali púchovský gólostroj. Gabaj v 63. minúte totiž vrátil hostí do vedenia a Hrnko o tri minúty neskôr upravil na 1:3. Trnava ešte zápas zdramatizovala, v 77. minúte bolo 2:3. Záver však už patril Púchovčanom, ktorí v 80. minúte znovu viedli o dva góly po zásahu Zavadzana. Ofenzívny vabank Trnavy ešte hostia potrestali v poslednej minúte, keď striedajúci Strnad stanovil konečné skóre 2:5. Starší dorast je v tabuľke šiesty, na konte má 44 bodov pri pozitívnom skóre 40:30.

26. kolo II. ligy mladšieho dorastu (U17)
FK Lokomotíva Trnava – MŠK Púchov 4:2 (2:2)
Góly: Kvaššay, Bartoš
Zostava: Vaňo – Ciesar (Granzer), Belica, Borovička, Kvaššay, Bartoš, Socha, Živčic, Černoško, Kendy, Hurta
Mladší dorast nedotiahol do konca výborne rozohraný zápas v Trnave. Púchovčania totiž dvakrát vyhrávali, keď v 17. minúte skóroval Kvaššay a potom v 21. minúte aj Bartoš. Domáci však do polčasu vyrovnali a dvomi gólmi v druhom dejstve rozhodli o zisku troch bodov. Púchov v tabuľke – 11. priečka, 30 bodov, skóre 47:48.

24. kolo I. ligy st. žiakov (U15)
ŠK Senec – MŠK Púchov 0:2 (0:1)
Góly: Vápeník, Fano
Zostava: Bračík – J. Brezina, Pavlovič, Michalik, S. Krajčík, Mičúch, Gabčo (Fano), Haviar, Vápeník (Vajdík), Sakala (A. Gabriš), Králik (Kováčik)
„Pätnástke“ priam fantasticky vyšiel existenčný duel v Senci. V priamom súboji sa totiž stretli dva tímy namočené do boja o záchranu a hralo sa doslova o „šesť bodov.“ Púchov mal fantastický úvod, keď už v druhej minúte otvoril skóre Matej Vápeník. Stav sa potom dlho nemenil, hostia si dobre strážili náskok a čakali na ďalšiu šancu. Tréner M. Šimáček mal šťastnú ruku, keď v 51. minúte poslal do hry Michala Fana. Striedajúci Fano sa mu totiž o tri minúty neskôr odvďačil gólom, po ktorom na tabuli svietil stav 0:2. Púchovčania už vedenie udržali a veľmi výrazne sa priblížili k záchrane v súťaži. Púchov sa nachádza na 11. priečke so 17. bodmi, pri skóre 21:50.

24. kolo I. ligy st. žiakov (U14)
ŠK Senec – MŠK Púchov 3:1 (0:1)
Gól: Jandušík
Zostava: Čiernik – Hanes, Belás, M. Drahuta, Macko (Klúčik), Jandušík, Šlesar, Jurík, Reksa, Baláž, Mikoláš
Aj „štrnástka“ strelila veľmi rýchly gól, keď už v 2. minúte poslal Púchov do vedenia Jandušík. Vedenie vydržalo do polčasu. V druhom dejstve kraľoval Senec, ktorý tromi gólmi strhol víťazstvo na svoju stranu. Tabuľkové postavenie Púchova sa nezmenilo, naďalej je to 13. miesto so ziskom 11 bodov a skóre 16:93.

24. kolo I. ligy ml. žiakov (U13)
MŠK Púchov – ŠK Senec 8:4 (3:2)
Góly: Chleban 2, Kurej 2, D. Gabriš, P. Brezina, Jesenský, Hošták
Zostava: Pacek, Martiš – Kurej, Klúčik, Ondrišík, Cíbik, Lupták, Mich. Mynář, Bajza, Zlocha, Chleban, P. Brezina, Bednárik, Hošták, Pečeňa, D. Gabriš, Kres, Porubčan, Haviar, Moravčík, Jesenský, Obšivan
„Trinástka“ taktiež zaknihovala víťazstvo. Sencu doma nastrieľala osem gólov a zaslúžene si pripísala tri body. Púchov je v tabuľke naďalej na 14. priečke, na konte má 6 bodov so skóre 73:434.

24. kolo I. ligy ml. žiakov (U12)
MŠK Púchov – ŠK Senec 4:4 (2:1)
Góly: Krasňan, Minárech, Porubčan, Mozsi
Zostava: S. Drahuta, Minárech – Mozsi, Zlocha, Brezáni, Kadák, Solík, Mušák, D. Krajčík, Porubčan, Obšivan, Mich. Mynář, Jurík, Šurian, E. Drahuta, Krasňan, Tuček, Chleban, Janíček, Hošták, D. Gabriš, Kutnár
Mladí Púchovčania do 12 rokov viedli 3:1 aj 4:2, no sľubný náskok neudržali a body sa delili. Hostia vyrovnali dve minúty pred koncom a domácim mladíkom trochu skazili dojem z inak vydareného stretnutia. „Dvanástka“ je v tabuľke symbolicky dvanásta s 20 bodmi a skóre 157:238.

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM:
27. kolo II. ligy dorastu: MŠK Púchov – FC Baník Horná Nitra Prievidza&Handlová, v sobotu 21. mája od 10:00 (U19) a od 12:30 (U17)
Dohrávka 23. kola I. ligy starších žiakov: MŠK Púchov – FC Spartak Trnava, v stredu 18. mája od 14:00 (U15) a od 16:00 (U14)
25. kolo I. ligy starších žiakov: MŠK Púchov – FK Inter Bratislava, v nedeľu 22. mája od 10:00 (U15) a od 12:00 (U14)
25. kolo I. ligy mladších žiakov: FK Inter Bratislava – MŠK Púchov, v nedeľu 22. mája od 14:30 (U13) a od 16:30 (U12)