Striedavé výsledky MŠK Púchov

281

Púchovskí futbalisti majú za sebou anglický týždeň. V stredu doma zdolali v tabuľke druhú Trnavu „C“ pomerne jasne 3:1. V nedeľu podľahli na pôde o záchranu bojujúcich Topoľčian po poriadnej dráme 3:4. Púchovčania zostali v tabuľke na peknej 4. priečke, kde nazbierali 47 bodov.

29. kolo III. ligy západ:
MFK Topvar Topoľčany – MŠK Púchov 4:3 (2:1)
Góly: 2., 75., 90.+ Rama Salim, 29. Militosyan – 12. Riška, 56. Gajdošík, 90. Zavadzan
Žlté karty: 25. Grman, 89. Števko, 90. Rama Salim, 90. Hovsepyan – 1. Brezničan, 28. Kopiš, 80. Riška, 90. Vanák, 90. Zavadzan
Rozhodovali: Valentová – Birkus, Jančok
Návšteva: 200 divákov
Topoľčany: Straňák – Grman, Števko, Luzin, Rama Salim, Nehari (84. Minich), Ventúra, Militosyan, Komara, Kučera, Rybánsky (76. Hovsepyan)
Púchov: Strelčík – Paliesek, Riška, Brezničan (46. Mynář), Vanák – Kopiš (76. Zavadzan) – Zuziak (60. Pastorek), Gamboš, Svorada, Pilát – Gajdošík

Nedeľňajšie popoludnie v Topoľčanoch ponúklo mimoriadne rušný súboj. Domáci ako rezerva fortunaligovej Senice nastúpili aj s Ventúrom či Komarom, ktorí majú na konte minúty v najvyššej súťaži. Už prvá minúta priniesla jeden z dôležitých okamihov zápasu. Brezničanovi totiž pri rozohrávke odskočila lopta a faulom tesne pred šestnástkou zatiahol záchrannú brzdu. Loptu si na exekúciu štandardky postavil Rama Salim, strelu tečoval múr a na šťastie domácich skončila lopta v šibenici brány – 1:0. Púchovčanov rýchly gól nezaskočil a rýchlo odpovedali. Pilát v 12. minúte centroval z rohu na bližšiu žrď a kapitán Riška hlavičkou vyrovnal – 1:1. V 28. minúte fauloval pred šestnástkou Kopiš a domáci Militosyan mal k dispozícii priamy kop. Naložil s ním výborne a druhýkrát prekonal Strelčíka – 2:1.

Hostia kontrovali v 56. minúte. Marek Gajdošík si z pravej strany posunul loptu na hranicu pokutového územia a vyslal tvrdú strelu, na ktorú bol domáci brankár prikrátky – 2:2. Rušný priebeh pokračoval, vládli aj emócie, v zápase bolo udelených celkom deväť žltých kariet. Topoľčany potrebovali v boji o záchranu vyhrať a tlačili sa dopredu. V 75. minúte rozohrali Púchovčania štandardku, o loptu však prišli, domáci založili brejk a Rama Salim prekonal Strelčíka – 3:2. Priam neuveriteľné okamihy ale priniesla posledná minúta stretnutia. Púchov vrhol všetko do útoku a dočkal sa odmeny. V 90. minúte sa po centri z rohu najlepšie zorientoval v šestnástke striedajúci Zavadzan a strelou k žrdi priblížil hostí k zisku bodu – 3:3. To však nebolo všetko. Posledná minúta a nadstavený čas priniesli štyri žlté karty a ešte aj jeden gól. V tretej minúte nadstavenia vystrelil Rama Salim z 20 metrov, lopta bola tečovaná v spleti hráčov, čo zmiatlo Strelčíka, ktorý už nestihol zasiahnuť – 4:3. Veľká dráma skončila radosťou Topoľčian a veľkým smútkom Púchovčanov, ktorých od bodov delilo len niekoľko sekúnd.

28. kolo III. ligy západ:
MŠK Púchov – FC Spartak Trnava „C“ 3:1 (1:0)
Góly: 29. Gajdošík, 52. Pilát, 90. Pastorek – 67. Riška (vlastný)
Žlté karty: 56. Letko – 35. Herák, 84. Dzíbela
Rozhodovali: Sárai – Ábel, Tarabus
Návšteva: 120 divákov
Púchov: Letko – Paliesek, Riška, Brezničan, Vanák – Kopiš – Zuziak (81. Pastorek), Gamboš, Bartoš (61. Zavadzan), Pilát – Gajdošík (46. Svorada)
Trnava „C“: Orichel – Krajčovič, Dzíbela, Ravas, Kovársky, Hlavna, Pikulík, Magdolen (61. Duračka), Herák (46. Horváth), Juhász, Ujlaky (46. Mišura)

Aktívnejšie začali Púchovčania. Krídelník Zuziak už po niekoľkých sekundách skúšal strelecké šťastie, namieril však vedľa brány. Hra sa potom upokojila a upadla do priemeru. V závere prvej štvrťhodiny odpovedali streleckým pokusom hostia, no Herák nemieril presne. Tesne pred uplynutím polhodiny oživil zápas nečakaný moment. Gajdošík sa nebojácne dral za dlhou loptou, Trnavčania vzadu zazmätkovali a práve Marek Gajdošík v 29. minúte presnou strelou otvoril skóre – 1:0. Hostia sa spamätali až v závere polčasu. Hlavnov pokus však zlikvidoval Letko a Ujlaky tesne pred polčasovým hvizdom mieril vedľa.

Druhá Trnava bojuje o prvenstvo v súťaži, pravda, do druhej ligy postúpiť nemôže, keďže tam už účinkuje trnavské „béčko.“ Hostia sa snažili zvrátiť nepriaznivý priebeh a cez prestávku dvakrát striedali. Bolo im to však málo platné, keďže Pilát v 52. minúte nachytal brankára Orichela a jeho nenápadný pokus prešiel až do siete – 2:0. Na opačnej strane potom začala pred Letkom horieť tráva. Hostia mali v rozmedzí niekoľkých minút tri dobré šance, no buď stál proti Letko, alebo mali strelci vychýlenú mušku. Preto musel nechtiac „pomôcť“ až domáci kapitán Michal Riška. V 67. minúte si totiž Riška do brány nešťastne zrazil center Mišuru a Letko bol prikrátky – 2:1. Hostia dosiahli vytúžený kontaktný gól a ešte viac sa tlačili dopredu. Kovársky však v 72. minúte zblízka v skrumáži neuspel. Púchovčania začali postupne využívať otvorenú obranu a vytvárali si brejkové príležitosti. V jednej z nich pri záverečnom vabanku Trnavy unikol v poslednej minúte Svorada, ktorý sa zachoval vskutku nesebecky a prihrávkou pred odkrytú bránu vyzval na gól Pastorka – 3:1.