MŠK Púchov – Podbrezová 0:2 (0:0)

Góly: 70. Kováčik, 90+2. Timoshenko
ŽK: Pilný, Pavlovič – Grešák, Godál, Barbora
Rozhodovali: Ruc – Weiss, Borsányi
Púchovčania privítali v ôsmom kole na domácom trávniku ďalšieho z ašpirantov na postup do Fortuna ligy. Horehronci od úvodného hvizdu dokazovali, že ich postupové ambície nestoja na hlinených nohách. Hostia boli aktívnejší, mali územnú prevahu, no na druhej strane bolo badateľné, že domáci niečo podobné očakávali. Koncentrovaná obrana a narušovanie útočných snáh súpera už v strede hracej plochy nedovolili pretaviť tlak hostí do gólovej koncovky. Strelčík v domácej bránke bol v permanencii už v úvodnej desaťminútovke stretnutia. Zaskvel sa v desiatej minúte, kedy mali hostia po zbytočnom faule Kopiša výhodu priameho voľného kopu z hranice pokutového územia. Hosťujúci Galčík zatočil loptu k pravej tyči, Strelčík však fantastickým zákrokom vytlačil loptu na rohový kop. Po polhodine sa dostali k vážnejšej príležitosti aj Púchovčania, aktívny Lacko halfvolejom len tesne minul bránku a jeho ďalší volej o dve minúty neskôr rovnako medzi tyče nemieril. Na druhej strane mali veľké šance Ďatko a Grendel, domáci gólman Strelčík však bol pripravený. V záverečnej minúte prvého polčasu mohli ísť Púchovčania do vedenia, nedokázali však dotlačiť do siete loptu po chaose v pokutovom území Podbrezovej.

Aj úvod druhého polčasu priniesol tlak hostí, no Púchovčania bez väčších problémov odolávali. Oživenie na domácej strane prišlo po tom, ako sa na ihrisko dostal striedajúci Patrik Mráz. Ten najskôr v 65. minúte vyskúšal brankára hostí, o dve minúty neskôr jeho center na Holiša obrana Podbrezovej v poslednej chvíli odvrátila na roh. V 69. minúte mali Púchovčania obrovskú šancu. Striedajúci Ullman z pravej strany našiel v šestnástke hostí úplne voľného Patrika Mráza, ktorý z úrovne pokutového kopu trafil loptu absolútne zle a mieril ďaleko od Ludhovej bránky. Otrepané nedáš – dostaneš sa potvrdilo o dve minúty. Striedajúci Kováčik sa oprel do lopty s nevídanou intenzitou a jeho strela skončila za chrbtom domáceho brankára – 0:1. Hostia sa po vedúcom góle stiahli do defenzívy, domáci naopak vrhli všetky sily do útoku. Desať minút pred koncom mieril Kopičár z priameho kopu do šibenice, brankár Podbrezovej Ludha však fantastickým zákrokom radosť Púchovčanom prekazil. A keďže gólom sa neskončila ani strela Mráza, či akcia po centrovanej lopte Ullmana, prišiel gólový trest Podbrezovej. V nadstavenom čase po strieľanej prihrávke Breznaníka predskočil Tymošenko Strelčíka a loptu poslal druhýkrát do domácej bránky – 0:2. Púchovčania tak opäť aj napriek sympatickému výkonu vyšli gólovo i bodovo naprázdno. Podbrezová sa po zaváhaní Petržalky a Humenného vyhupla na prvú priečku druholigovej tabuľky.

Zostava MŠK Púchov:
Strelčík – Martinček, Chríbik, Pavlovič, Kopiš (76., Chupáň), Kapusniak (46. Holáň), Kopičár, Loduha, Lacko (61. Ullman), Pilný (61. Holiš), Krčula (55. Mráz)
Zostava Železiarne Podbrezová:
Ludha – Godál, Oravec, Paraj – Ďatko (58. Kováčik), Bakaľa, Grendel (67. Grešák), Kukoľ (67. Breznanik) – Špyrka – Pavúk (83. Timoshenko), Galčík (83. Barbora)
Ostatné výsledky 8. kola:
Žilina B – Slovan Bratislava B 5:0, Petržalka – Banská Bystrica 1:2, Bardejov – Námestovo 4:1, Trebišov – Rohožník 1:2, Komárno – Skalica 2:0, Šamorín – Košice 4:3, Dubnica – Humenné 2:1