Festival poézie v Púchove privíta barbarských básnikov a speváčku Katarínu Málikovú

56

Na piatom ročníku Festivalu poézie sa predstavia všetci pôvodní členovia slávnej literárnej skupiny Barbarská generácia. Poslednú májovú sobotu 27.5.2023 o 17:00 sa v priestoroch starého Župného domu uskutoční jubilejný piaty ročník Festivalu poézie, ktorý organizačne zastrešuje OZ Podivný Barón.

V rámci kultúrneho programu sa na ňom predstaví posledná literárna skupina Barbarská generácia, ktorá sa sformovala v priebehu 90. rokov minulého storočia. Pôvodnú i súčasnú tvorbu tu odprezentujú dnes už stálice slovenskej poézie – básnici Andrijan Turan, Ján Litvák, Kamil Zbruž a Robert Bielik.

Ako hudobný hosť vystúpi v závere podujatia jeden z najvýraznejších talentov na slovenskej hudobnej scéne speváčka a skladateľka Katarína Malíková, ktorá sa predstaví hudobným sólom s klavírnymi aranžmánmi. Jej debutový album Pustvopol z roku 2016 získal nielen uznanie kritikov, ale aj ďalšie nominácie a ocenenia na Slovensku i v zahraničí.

V minulých rokoch sa na spomínanom Festivale poézie predstavili širokému okoliu významné osobnosti slovenskej literatúry ako Ivan Štrpka, Ján Štrasser či jedna z našich najvýznamnejších poetiek Mila Haugová, ktorá bola začiatkom tohto roka ocenená prezidentkou Zuzanou Čaputovou štátnym vyznamenaním – cenou Pribinov kríž II. triedy za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti literatúry.

Všetkých srdečne pozývame!

KC Podivný barón