Fotoreportáž z Vítania jari v Púchove

925

V sobotu 16.3.2024 na pešej zóne v Púchove Mesto Púchov a Púchovská kultúra, s.r.o. organizujú už tradičné VÍTANIE JARI V PÚCHOVE – VEĽKONOČNÝ JARMOK.

O 10.00 h bolo SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE – JARNÉ PÁSMA púchovských MŠ, ZŠ, ZUŠ Púchov, CVČ Včielka Púchov, AB KIDS academy Púchov.

O 14.00 h bude VYNÁŠANIE MORENY – program a sprievod detských folklórnych súborov a hudieb: Púchovček, Biela voda a Lachovček, pálenie Moreny a púšťanie dolu Váhom…

Vyvrcholením kultúrneho programu bude o 15.00 h Koncert Štefan Repka s kapelou GORALS. Štefan Repka autor úspešných piesní, skladateľ, muzikant a spevák spolu s kapelou prezentujú piesne z rôznych regiónov v originálnom hudobnom spracovaní s citom pre melodické a ľubozvučné spracovanie. Piesne NÁDEJ,VIERA,LÁSKA, Dedinôčka, POĎME SI SPRAVIŤ KRAJŠÍ SVET, LÁSKA SI PÝTA DVOCH, GORAĽU CI ČI NE ŽAĽ… zaznejú pešou zónou na koncerte.

Môžete i prispieť v rámci tradičnej charitatívnej zbierky na kúpu špeciálneho krmiva a zateplených búdok pre psíkov v OZ PATROLA CHLPÁČI PÚCHOV. Kúpou koláčikov prispejete do charitatívnej zbierky v na to určenom stánku, do označených transparentných pokladničiek. Tradičné remeselné výrobky s veľkonočnou tematikou, predaj občerstvenia.

Púchovská kultúra, s.r.o.
Foto: Slavomír Flimmel