Futbal 6. liga muži: Dolné Kočkovce sklamali v Ilave, Lysá naprázdno

399
Po tom, ako dokázali futbalisti Dolných Kočkoviec (v modrých dresoch) v minulom kole v poslednej chvíli uchmatnúť bod lídrovi šiestej ligy, v nedeľnom kole sklamali a vracajú sa z trávnika poslednej Ilavy iba s jedným bodom. FOTO: Milan Podmaník

Ilava – Dolné Kočkovce 1:1 (0:0)
Dolnokočkovania na trávniku poslednej Ilavy sklamali. Súpera, ku ktorému si chodia pravidelne po body aj mužstvá z dolnej polovice tabuľky, nedokázali zdolať. Po bezgólovom polčase, ktorý bol výsledkom futbalového odvaru šli hostia do vedenia v 55. minúte gólom Michala Mišíka – 0:1. O necelých desať minút však domáci vyrovnali Guláčovým gólom, Dolnokočkovania sa už strelecky presadiť nedokázali, a tak sa z Ilavy vrátili iba s jedným bodom.

Papradno – Lysá 1:0 (1:0)
Papradno si aj v oklieštenej zostave bez piatich hráčov základnej zostavy dokázalo poradiť s Lysou. Hostia mohli ísť do vedenia už v 14. minúte, no A. Zlocha zaváhal. Na druhej strane mieril Galko do žrde. Šancu mal aj Lišaník, na druhej strane mieril Trúchlik iba do tyče bránky Lysej. O výsledku rozhodol v 36. minúte po rohovom kope J. Galko – 1:0. Hostia mali v druhom polčase niekoľko šancí, najväčšiu Miroslav Kováč, ktorý najskôr trafil brankára a potom mimo bránky.

Dulov – Tuchyňa 1:7 (0:3)
Po úvodnom oťukávaní sa stretnutie stalo jednoznačnou záležitosťou Tuchyne. Hostí poslal do vedenia po štvrťhodine Adamovič – 0:1 a o minútu pridal kanonier Štefula druhý gól hostí – 0:2. Hostia po druhom góle poľavili a dovolili súperovi vyrovnať hru. V závere prvého polčasu však opäť udreli gólom Suchánka 0:3. Po obrátke už po troch minútach
vykresal iskierku nádeje gólom z pokutového kopu domáci Pagáč – 1:3. Už o dve minúty ju však zahasil štvrtým gólom Štefula – 1:4. V 73. minúte zvýšil Daňo na 1:5 a záverečná strelecká paráda patrila Štefulovi, ktorý gólmi osem a dve minúty pred koncom spečatil
debakel domácich – 1:7.

Považská Bystrica – Udiča 8:3 (6:1)
Udičania nastúpili iba desiati, a tak bolo hneď od úvodu jasné, kto bude pánom na ihrisku. Skóre otvoril v 11. minúte Vala, ktorý mieril hlavou do horného rohu bránky – 1:0. V 23.minúte zvýšil Gáborík na 2:0, v 31.minúte si Ivaničov center zrazil do vlastnej siete Pacek – 3:0. O dve minúty hostia znížili gólom Habáňa – 3:1, no potom dvakrát prekonal brankára hostí Gáborík – 5:1 a päť minút pred koncom polčasu zvýšil Ivanovič z penalty na 6:1. Po obrátke zvýšil na 7:1 Almásy, no v 54. minúte krásnou strelou z diaľky znížil na 7:2 M. Cesnárik. Štvrť hodinu pred koncom zvýšil Ivanič na 8:2. Posledné slovo patrilo Udičanom, na konečných 8:3 stanovil päť minút pred koncom Harušinec.

Horná Poruba – Podmanín 3:2 (2:1)
V šlágri kola sa hral výborný futbal, pričinili sa o to aktívnou hrou obe mužstvá. Lepšie začali futbalisti spod Vápča, ktorí sa ujali vedenia už v šiestej minúte gólom Jánoška – 1:0. Podmanínci odpovedali pohľadným útočným futbalom a dve minúty pred prestávkou vsietil vyrovnávajúci gól Peter Gardian – 1:1. Keď sa už zdalo, že polčas skončí nerozhodne,
domáci šli do vedenia v záverečnej minúte prvej štyridsaťpäťminútovky gólom Pagáča, ktorý premenil pokutový kop – 2:1. Keď v 53. minúte zvýšil na 3:1 domáci Andrej Staňo, zdalo sa byť vymaľované. Hostia však nerezignovali a v 65. minúte strelil Rastislav Sovík kontaktný gól – 3:2. Päť minút pred koncom rozhodca vylúčil hosťujúceho Kostelanského a v rovnakej minúte nepremenil domáci Andrej Pagáč pokutový kop. Hornoporubčania však už tesné víťazstvo udržali.

Bolešov – Košeca 1:2 (1:0)
Ak chceli Košečania udržať krok s vedúcou Považskou Bystricou, potrebovali bodovať naplno. V závere prvého polčasu tomu však nič nenasvedčovalo. Zvlášť, keď v 44. minúte poslal domácich do vedenia J. Šatka – 1:0. V druhom polčase hostia pridali a v 60.minúte sa tešili z vyrovnania po góle Štepanoviča – 1:1. Záver zvládli lepšie Košečania a desať minút pred koncom stretnutia strhol víťazstvo na ich stranu Bortel – 1:2.

Košecké Podhradie – Jasenica 4:1 (1:0)
K očakávanému víťazstvu vykročili domáci už v druhej minúte, kedy skóre otvoril Marušinec – 1:0. Po obrátke hostia vyrovnali Heldesom, no záver patril domácim. Szucs, Marušinec a Patrik Staňo v záverečnej štvrťhodine naklonili definitívne víťazné misky
na stranu Košeckého Podhradia – 4:1.