Povinné tri body s Nededom zariadil Kingsley

289
Obrana Nededu mala s Púchovčanmi plné ruky práce. V tomto prípade sa zadákovi hostí v spolupráci s gólmanom podarilo zablokovať Púchovčana Zavadzana. FOTO: Milan Podmaník

Púchov – Neded 2:0 (2:0)
Posledné mužstvo tretej ligy začalo pod Lachovcom prekvapujúco aktívne a už v štvrtej minúte pohrozil Kráľovič. Potom už podľa papierových predpokladov prevzali iniciatívu Púchovčania a hosťujúci brankár sa zapotil pri tvrdej strele Gamboša. Z následného
rohového kopu domáci bránku neohrozili.

V 17. minúte sa dôrazný Kingsley, ktorý prišiel pred jarnou časťou práve z Nededu, dostal do zakončenia.Jeho strela síce skončila na tyči, no Kingsley dôsledne sledoval loptu a zavesil ju pod brvno – 1:0. O desať minút pekne unikol domáci Pilát, no nedokázal presne
zakončiť. V 33. minúte sa už Pilát dostal do koncovky, jeho bombu však vytlačil brankár hostí na roh.

V hosťujúcom drese bol najnebezpečnejším hráčom Ambassa, ktorý však dvakrát mieril mimo. Najkrajšia akcia prvého polčasu prišla päť minút pred prestávkou, kedy Gamboš krásne vysunul Kingsleyho a ten prízemnou strelou zvýšil na 2:0. Úvodné minúty druhého
polčasu sa hrali v znamení prevahy domácich futbalistov, v koncovke však dvakrát zlyhal Kingsley, Vanákovu strelu kryl brankár Nededu a pol hodinu pred koncom si poradil aj so strelou Rišku. Hostia pohrozili po Nikoličovom centri, výborne zasiahol Letko v domácej bránke. Do záverečnej desaťminútovky priniesol čerstvý vietor striedajúci Pastorek, ktorého dve strely bravúrne zneškodnil hosťujúci gólman. A keď dve strely Bučeka z uhla zastavila žrď, skóre sa už nemenilo.

Rozhodoval Kišš, ŽK: Kopiš, Zavadzan – Nemček, Taiwo, Královič, 120 divákov.
Zostava MŠK: Letko – Riška, Luhový, Buček, Kopiš (67. Svorada), Kingsley (77. Pastorek), Mynář, Gamboš, Vanák, Pilát (87. Rosina), Zavadzan. Tréner J. Vágner.
Zostava Nededu: Nemček – Ambruš (46. Rožník), Kukučka, Taiwo, Pavlovčík, Ambassa (46. Bartoš), Bakuš, Bakši (67. A. Bartalos), Guemache, Královič, Nikolič. Tréner T. Bartoš

Ostatné výsledky 24. kola: Prievidza/Handlová – Zlaté Moravce/Vráble B 0:1, Komárno – Veľké Ludince 4:0, Nové Zámky – Veľký Meder 3:1, Nemšová – Šurany 3:1, Galanta – FC Horses 0:1, Beluša – Topoľčany 2:0 (Novisedlák, Gorelka), Gabčíkovo – Dunajská Streda B 3:2, Lednické Rovne – Šaľa 4:0 (Detko 2, Kopúň, Krištof ), Dubnica nad Váhom mala voľno.

19. Neded 24 3 3 18 22:58 12

Najnebezpečnejším hráčom MŠK Púchov v stretnutí s posledným Nededom bol Kingsley (na zemi v bielom drese). V tomto prípade ešte jeho strela letela niekoľko centimetrov od tyče, no napokon svojho bývalého spoluhráča v bránke hostí dvakrát prekonal. Púchov vyhral 2:0. FOTO: Milan Podmaník