MŠK Púchov – MŠK Považská Bystrica 1:1 (1:0)

ŽK: Letenay, Martinček, Vavrúš, Kapusniak – Gerebenits, Boris, Matejčík, Kucharčík, Václav

MŠK Púchov: Vavrúš – Kaufman, Klabník, Pavlovič, Lacko, Kopičár, Loduha, Michlík, Mráz (C), Lacko, Letenay

Náhradníci: Pilný, Martinček, Levai, Kapusniak, Štrauch, Šeroň, Pobořil

MŠK Považská Bystrica: Hodál – Pečarka, Kucharčík, Pagáč, Václav, Sloboda (C), Boris, Zemko, Gerebenits, Slávik

Náhradníci: Teplan, Matejčík, Čiernik, Kováč, Mihálek, Vaculík, Ragula, Šulák

Tréner: Peter Jakuš

Rozhodca: Valent – Juhos, Šága.

Divákov: 1270

Na derby pred peknou diváckou kulisou nastupovali domáci futbalisti ako líder ligy. V 32. minúte zápasu ušiel obrane hostí Letenay, jeho strelu brankár Hodál len vyrazil a dobiehajúci Michlík usmernil loptu za jeho chrbát. Hostia po prestávke prestriedali, ale presadzovali sa len s obtiažami. Púchov mohol dať v 84. minúte druhý gól, ale Hodál nohou zmaril Letenayovu šancu z päťky. V 90. minúte dlhý Hodálov výkop predĺžil hlavičkou Kucharčík na Slávika, ktorý vyhral súboje s Kaufmanom a Vavrúšom a z uhla trafil prázdnu bránu. V šiestich nadstavených minútach mali púchovskí futbalisti tri rohy a v závere sa do šance dostali aj hostia, ale body sa v derby podelili.

4. kolo (19.8.2023)

MŠK Púchov – OFK Dynamo Malženice 2:0 (2:0)

Góly: 3. Kopičár, 45. Letenay

ŽK: Pavlovič, Mráz, Kaufman – Nagy, Rehák, Kurej

2. ŽK: Pavlovič – Kurej

Dynamo Malženice: Rusov – Rehák (C), Vaško, Karhan, Kurej, Šamír, Horvát, Nascimento, Repa, Nagy, Rapavý

Náhradníci: Cíferský, Machovič, Rusnák, Mokoš, Kóša, Ferenčík, Vasiľ

Tréner: Pavol Bartoš

Rozhodca: Marsal – Juhos, Železňák

Diváci: 725

MŠK Púchov zahájil vedenie zápasu už v 3. minúte, keď sa presadil ďalekonosnou strelou Adrián Kopičár. Pred koncom prvého polčasu zvýšil stav na 2:0 Lukáš Letanay. Malženice už nedokázali zvrátiť stav tohto zápasu. Púchov vyhral zaslúžene, predviedol lepší výkon, aj keď hral 37 minút o jedného hráča menej.