115

16. kolo: MŠK Žilina B – MŠK Púchov 2:2 (1:1)

Góly: 24. Krstič, 72. Essomba – 5. Holáň, 69. Martinček
ŽK: Mensah – Moško, Holáň, rozhodcovia: Micheľ – Kmec, Bobko, 160 divákov
Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Kaufman, Moško, Slovák, Kopičár, Loduha, Kapusniak, Martinček (90. Pavlovič), Mazanovský, Michlík, Holáň (81. Pucheľ), tréner Vladimír Cifranič

Púchovčania začali pod Dubňom aktívne a už v druhej minúte museli domáci odvracať nebezpečný center do pokutového územia. V piatej minúte sa však už Púchovčania tešili z vedúceho gólu. V skrumáži pred domácou bránkou sa najlepšie zorientoval Holáň, ktorý pretlačil loptu do siete – 0:1. Žilinčania napádali Púchovčanov už pri rozohrávke, hostia však náročný pressing zvládli. V 13. minúte pred domácim pokutovým územím pekne zakombinovali Michlík s Holáňom, domáca obrana však nebezpečenstvo zažehnala. Domáci postupne prebrali iniciatívu, ktorú prerušil nebezpečným centrom Púchovčan Kapusniak. V 23. minúte faulovala púchovská obrana v pokutovom území Srba Krstiča a rozhodca nariadil penaltu. Strelčík v bránke Púchova síce smer lopty vystihol, ale Krstič ho z bieleho bodu prekonal – 1:1. V 27. minúte mohli ísť hostia opäť do vedenia, Loduha sa ocitol v stopercentnej šanci. Mieril však len do domáceho brankára, ktorý strelu reflexívne vyrazil. O päť minút mohla skórovať aj Žilina, Strelčík však strelu Oravca k tyči bravúrne vyrazil na roh. Rovnako úspešne zasiahol púchovský gólman aj v 32. minúte po strele Gomolu.

V druhom polčase sa hral svižným obojstranne útočný futbal, a tak sa mala hŕstka divákov na čo pozerať. V 69. minúte po rýchlej akcii Púchovčanov sa na pravej strane dostal k lopte Martinček a poslal hostí opäť do vedenia – 1:2. Tri body si však zo Žiliny neodviezli. Necelých 20 minút pred koncom stretnutia pekne zakombinovali aj Žilinčania a Essomba strelou pod brvno vyrovnal – 2:2. V závere stretnutia mali hostia ešte tri možnosti strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Desať minút pred koncom peknú Holáňovu strelu tečoval domáci obranca tesne vedľa bránky.

V 86. minúte rýchly útok hostí v poslednej chvíli prerušil brankár Belánik a dve minúty pred koncom Kapusniakovu strelu z hranice pokutového územia domáci brankár vyrazil. Púchovčania dvakrát viedli, napokon sa však musia uspokojiť s bodom…

Ostatné výsledky 16. kola: Košice – P. Bystrica 3:0, Petržalka – Slovan B 2:0, Trebišov – Dubnica 2:1, Humenné – Rača 2:2, Žiar nad Hronom – Dolný Kubín 5:1, Prešov – Komárno 1:2, Šamorín – Myjava 2:4

Program 17. kola: MŠK Púchov – Slavoj Trebišov (12. 11. o 13.00), Slovan B – Žilina B, Žiar nad Hronom – Komárno, Považská Bystrica – Humenné, Prešov – Košice, Petržalka – Myjava, Rača – Šamorín

POK, foto: FB MŠK Žilina