Futbalisti „prešvihli“ zápas v Komárne

616

Púchovskí futbalisti mali cez víkend na programe duel 19. kola III. ligy v Komárne. Zápas sa však neodohral, keďže Púchovčania do Komárna nepricestovali.

Zisťovali sme, prečo Púchov do Komárna nevycestoval a s takmer stopercentnou pravdepodobnosťou prehrá kontumačne 0:3. Púchovčania pritom boli papierovými favoritmi a bojujú o vrchné priečky, kým Komárno hrá v spodnej polovici tabuľky.

Obrátili sme sa na kompetentných v MŠK Púchov. V utorok sme obdržali vyjadrenie, ktoré uvádzame nižšie.

Podľa našich informácií stojí za nevycestovaním administratívna chyba. Ešte pred týždňom aj v čase uzávierky predchádzajúceho čísla Púchovských novín svietil na portáli SFZ (www.futbalnet.sk) čas začiatku zápasu v nedeľu 13. marca od 14:30. Komárno však aj na jeseň hrávalo stretnutia v soboty, preto sa čas výkopu v priebehu týždňa zmenil na sobotu 12. marca od 14:30. Púchovskí futbalisti mali v sobotu ráno ešte na programe tréning v znamení prípravy na nedeľňajší duel. O tom, že sa hrá v sobotu, sa dozvedeli až približne dve hodiny pred výkopom. Púchovčania sa snažili zmobilizovať a vyraziť autami, do Komárna je to však cez 200 kilometrov a cesta trvá takmer dve a pol hodiny. Ani pri využití čakacej doby by teda hráči zápas nestihli.

Púchov tak prišiel o možný zisk bodov a v tabuľke III. ligy je s 31 bodmi na siedmom mieste.

Doplnené o vyjadrenie MŠK Púchov: 

Vedenie MŠK sa touto cestou ospravedlňuje svojim priaznivcom a podporovateľom, za neodohratie súťažného stretnutia na pôde KFC Komárno z dôvodu nevycestovania, ktoré bolo spôsobené pochybením niekoľkých osôb a súbehom viacerých nešťastných okolností.

Vedenie futbalového klubu urobilo dôkladný rozbor vzniknutej situácie, klasifikovalo sled chybných krokov v zabezpečení výjazdu na stretnutie a je pripravené prijať opatrenia a vyvodiť dôsledky voči zainteresovaným osobám.

Ku konkrétnym opatreniam však pristúpime až po oficiálnom stanovisku ŠTK a rozhodnutiu disciplinárnej komisie ZsFZ.

Ľubomír Luhový – konateľ MŠK Púchov

Reportáž spracoval: T. Schügerl