Futbalisti si upevnili svoje postavenie v tabuľke

157

MŠK Považská Bystrica – MŠK Púchov 3:1 (1:1)

Považské derby medzi Považskou Bystricou a Púchovom sa končí víťazstvom domácich. Považskobystričania síce prehrávali, ale v druhom polčase dokázali stav otočiť na 3:1 a pripísali si dôležité tri body do tabuľky, kde sa bodovo vyrovnali práve Púchovu. Prvý polčas z púchovskej strany bol veľmi dobrý. Množstvo šancí Púchovčania však nepremenili. Viedli gólom Patrika Mráza, bohužiaľ inkasovali dva lacné góly po chybách v obrane. Druhý polčas zo strany MŠK Púchov už nebol taký dobrý a Považská pridala tretí gól a zaslúžene derby vyhrala.

Góly: 31. Gerebenits, 68. Boris, 90. Zuziak – 20. Mráz

MŠK Považská Bystrica: Teplan – Ďungel, Matejčík, Kucharčík (C), Vaculík – Slávik, Zemko, Nagy, Zuziak – Boris, Gerebenits, tréner: Peter Jakuš.

MŠK Púchov: Pilný – Kaufman, Moško, Pobořil, Mazanovský – Kopičár, Michlík, Biricz, Loduha, Mráz (C) – Holiš, tréner: Vladimír Cifranič.

MŠK Púchov – Tatran Prešov 2:1 (0:1)

V sobotu 8. apríla nastúpil MŠK Púchov proti lídrovi druhej ligy Tatranu Prešov, ktorému mal z jesene čo vracať, keďže vtedy smolne prehral 2:1. Púchovčania sa v sezóne 2022-23 prezentujú v solídnom svetle a na rozdiel od minulého ročníka nemusia riešiť záchranárske starosti – pred posledným zápasom sa s 31 bodmi nachádzali na 7. mieste tabuľky a k dobru majú ešte dohrávku druhého polčasu súboja proti rezerve Slovana (po polčase v nej vedú 1:0). Na jar vyhrali zverenci trénera Cifraniča tri z piatich dohratých zápasov, sériu bez prehry im minulý týždeň ukončila Považská Bystrica.

Favorit išiel rýchlo do vedenia zásluhou Barana, ale Prešov ho v závere nedokázal udržať. Po zásahoch Kaufmana s Holišom prehral Tatran prvýkrát v jarnej časti a šiesty raz počas tohto ročníka. Koniec zápasu bol infarktový, MŠK Púchov vykopal tri body striedajúci Štefan Holiš. Pre Tatran to je prvá porážka v jarnej časti. Pred druhými Košicami má štvorbodový náskok, ktoré iba remizovali v Žiline 2:2.

Góly: 80. Kaufman, 90+2. Holiš – 9. Baran

MŠK Púchov: Pilný (C) – Kaufman, Moško, Pobořil, Mazanovský (46. Holiš), Kopičár, Loduha, Michlík (65. Biricz), P. Mráz (72. Kapusniak), Martinček (88. Slovák), Letenay, tréner: Vladimír Cifranič.

FC Tatran Prešov: Kučinsky – L. Šimko, Baran, Horváth, R. Nagy, Jendrek (85. Hatok), Matos, Milunović, Dolný (C), Sokol, Karaš (59. Nemtinov), tréner: Marek Petruš.