Mladí hokejisti sa lúčili so sezónou 2022 – 2023

442

Nádejní hokejisti z Púchova reprezentovali mesto za hranicami

Budúce nádeje púchovského hokeja reprezentovali mesto za hranicami a to v Orlovej. V kategórii 3HT štartovalo osem družstiev a púchovskí hokejisti obsadili medailové tretie miesto. V kategórii 4HT taktiež súťažilo osem družstiev, avšak púchovskí mládežníci obsadili piatu priečku.

Dorast MŠK Púchov si udržal miesto v extralige

Prvý aprílový víkend odohrali dorastenci posledné dva zápasy nadstavby o udržanie v extralige dorastu a ukončili tak sezónu 2022 – 2023. V sobotu 1.4. si zmerali sily s Ružinovskými rovesníkmi a to doslova. Prvé dve tretiny za stavu 0:0 mali arbitri zápasu plné ruky práce s rozdávaním trestov a krotením horúcej krvi mladíkov na oboch stranách. O víťazovi sa tak rozhodlo až v poslednej tretine. O víťazstvo MŠK Púchov sa postarali najskôr Hajas (súper dokázal ešte vyrovnať) a v 59. minúte rozhodol presným zakončením Lazkov. Konečný výsledok bol teda 1:2 pre Púchovčanov.

V nedeľu 2.4. hrali Púchovskí draci opäť v hlavnom meste a súperom im bola HOBA Bratislava. Zápas mal podobný priebeh ako v predchádzajúci deň keď po dvoch tretinách bol stav 0:0. O víťazovi rozhodlo posledných desať minút zápasu, keď ako prvý otvoril skóre Lazkov a onedlho pridal ešte jeden gól. Púchovčania nedali súperovi šancu vsietiť ani jediný gól a na konečných 0:3 upravil Luhový. Hráčov Púchova podporoval aj fanklub Draci Púchov.

Tradičná rozlúčka s hokejovou sezónou

Posledný marcový podvečer patril už tradičnej rozlúčke s hokejovou sezónou 2022 – 2023. MŠK Púchov spolu so občianskym združením Draci Púchov pripravili pre divákov program plný športovej zábavy. Ako prvý sa predviedli hráči fanklubu, či fanúšikovia púchovského hokeja a za slávnostnej ceremónie vyzvali hokejistov púchovského “A” mužstva v exhibičnom zápase, v ktorom sa úlohy arbitra ujala rozhodcovská legenda Karol Gargulák. Po víťazstve fanúšikovského mužstva a za obrovskej podpory z tribúny sa mohla široká verejnosť odfotiť a pokorčuľovať s hráčmi oboch tímov. Pre deti a dospelých prebiehala hokejová súťaž streľby na bránu, kde boli odmenení všetci súťažiaci. Patrí sa poďakovať všetkým zúčastneným a tiež si zaželať viac takýchto športových podujatí v meste Púchov.