Futbalisti U12 na turnaji v Taliansku

543

V dňoch 13. – 18.6.2019 sme sa zúčastnili na kvalitne obsadenom medzinárodnom futbalovom turnaji chlapcov kategórie U12 v Talianskom Rimini pod názvom Trofeo Delfino 2019. Bol to už jeho 25 ročník.

Turnaj sa nám až na jeden zápas veľmi vydaril. Chlapci išli od začiatku turnaja vo veľmi dobrom tempe. Nevypustili žiadny súboj a naši fantastickí fanúšikovia sa mali od začiatku do konca načo pozerať. Neustále nás povzbudzovali, za čo si zaslúžia obrovskú pochvalu. Mali sme v Taliansku domáce prostredie. Turnaj U12 sa hral v dvoch šesť členných skupinách systémom 8+1, kde víťazi skupín postúpili priamo do finále a druhé tímy hrali zápas o tretie miesto.

Horný rad zľava: asistent trénera Vanák M., Tarožík T., Janek Ľ., Valica S., Valachovič A., Talda Ľ., Veteška P., Zbín B., Šesták D., Crkoň V., tréner Drahuta M.
Dolný rad zľava: Sirvoň S., Holma A., Pavlík M., Ročiak S., Tvarožek R., Ondrička O., Mušák T., Šulík M.

V prvom zápase proti FC Spinea (ITA) sme si s chuťou zastrieľali a zápas sa skončil naším víťazstvom 9:0. Potom prišiel veľmi vypätý zápas proti GS Arci Pianazze (ITA), ktorý sme vyhrali 1:0, no mohli sme streliť ďaleko viac gólov. Súper tušil, že to bude pre nich znamenať konečné druhé miesto v tabuľke a tým strata šance na finále. Aj preto prehru možno realizačný tím neuniesol a veľmi nešportovo stiahol po zápase hráčov z ihriska bez podania rúk. Temperament talianskeho trénera sa prejavoval ešte dlho po zápase aj pri stole usporiadateľov.

V ďalších zápasoch s talianskymi Lascarisom (3:0), Junior Drago (4:1) a nemeckým MSV Bajuwaren München (3:0) sme si postrážili postup do finále s piatimi výhrami a skóre 20:1. Vo finále sme podľahli lepšiemu mužstvu OFK Požega zo Srbska (1:3), ktoré malo jedného rozdielového hráča. V prvom polčase sme si s ním nevedeli rady, no v druhom sa nám ho podarilo eliminovať a zápas sme aspoň trošku zdramatizovali. Ale treba športovo uznať kvality súpera, ktorý si víťazstvo o niečo viac zaslúžil.

Cestu na hotel si chlapci poriadne užili a s nimi i časť Rimini. Slovenské chorály boli počuť veľmi ďaleko. Celé oslavy vyvrcholili pred naším hotelom s nezabudnuteľnými majiteľmi. Počas voľných dní si chlapci užili zábavného parku v Rimini a hlavne kopec zábavy na pláži pri mori. Niektoré momentky sú len ťažko opísateľné. Myslíme si, že sa nám nie len rodičovský, ale i hráčsky kolektív ešte o niečo viac stmelil.

Na záver by som veľmi rád poďakoval klubu MŠK Púchov a všetkým rodičom za možnosť zúčastniť sa tohto skvelého turnaja. Bez podpory rodičov by sme sa len veľmi ťažko dostali na takýto turnaj. Poďakovanie patrí aj dočasnému asistentovi M.Vanákovi, ktorý skvele nahradil zraneného asistenta U12 M.Papučiara, ale aj vedúcemu mužstva i celého zájazdu L.Mušákovi. Jeho taliančina bola na jednotku. Ešte raz veľká vďaka!

Celkové poradie:

1. OFK Požega (SRB)
2. MŠK Púchov (SVK)
3. SpVgg Feldmoching (DEU)
4. GS Arci Pianazze 2 (ITA)

Martin Drahuta, tréner U12