Futbalová prípravka do 11 rokov vyhrala ligovú súťaž

596

Mládežnícke výbery MŠK Púchov odohrali záverečné zápasy sezóny. Prípravka do 11 rokov potvrdila v Skalici víťazstvo v súťaži a zaznamenala tak pekný úspech púchovského mládežníckeho futbalu. V ďalších zápasoch dvakrát uspeli mladší dorastenci, vyhrala prípravka do 10 rokov a prípravka do 9 rokov zaznamenala remízu.

30. kolo II. ligy st. dorastu (U19):
MŠK Púchov – FK Spartak Vráble 2:3 (0:1)
Góly: Buček, Gabaj
Zostava: Pilný – Marman (Červený), Hrančík, Rosina (Strnad), Buček (Valašík), Hafera, Šimko, Hrnko, Veteška, Kmošena (Gabaj), Vojtek
Sezónna derniéra proti postupujúcim Vrábľom priniesla mimoriadne zaujímavý futbal. Hostia dvakrát viedli rozdielom dvoch gólov, no Púchovčania vždy dotiahli a v závere siahali po bode. Adam Gabaj v 83. minúte zo štandardky znižoval na 2:3, no domáci aj napriek snahe už nevyrovnali a v poslednom zápase ročníka tesne podľahli. Starší dorast sa v konečnom poradí umiestnil na šiestej priečke so ziskom 50 bodov a skóre 47:40.

Dohrávka 28. kola II. ligy st. dorastu (U19):
ŠK Žolík Malacky – MŠK Púchov 5:1 (2:0)
Gól MŠK Púchov: Hafera
Zostava MŠK Púchov: Pilný – Gabaj (Strnad), Hrančík, Valašík (Červený), Rosina, Buček, Hafera, Šimko, Kmošena, Vojtek, Zavadzan
Predposledný súťažný duel ročníka Púchovčanom nevyšiel. V Malackách na súpera nestačili a vysoko podľahli. Jediný gól zaznamenal v 85. minúte Jakub Hafera, ktorý znižoval na 1:4.

30. kolo II. ligy mladšieho dorastu (U17):
MŠK Púchov – FK Spartak Vráble 5:1 (2:1)
Góly: Hurta 2, Kvaššay, Černoško, Mušák
Zostava: Vaňo – Krčmárik, Ciesar (Belica), Borovička (Černoško), Kvaššay, Granzer (Ocelík), Bartoš, Socha, Mušák, Kendy, Hurta
Mladší dorastenci sa so sezónou rozlúčili vo veľkom štýle. V domácom prostredí nasúkali Vrábľom päť gólov a pripísali si vysoké víťazstvo. Púchovská „sedemnástka“ tak v konečnom poradí obsadila deviatu priečku so ziskom 42 bodov a skóre 59:50.

Dohrávka 28. kola II. ligy ml. dorastu (U17):
ŠK Žolík Malacky – MŠK Púchov 1:2 (1:2)
Góly: Kvaššay, Socha
Zostava: Vaňo – Krčmárik, Klučka, Ciesar (Bartoš), Borovička, Kvaššay, Granzer (Ocelík), Socha, Mušák (Černoško), Kendy, Hurta
V Malackách sa o výsledku rozhodlo v prvom polčase. Púchov po trinástich minútach a góle Kvaššaya viedol, no domáci okamžite vyrovnali. O zisku troch bodov pre hostí rozhodol v 32. minúte Peter Socha.

14. kolo súťaže prípraviek ZsFZ (U11):
MFK Skalica – MŠK Púchov 2:4 (1:1)
Góly: Minárech 3, vlastný
Zostava: Vavrík – Minárech, Šurian, Brezáni, Jurík, Krasňan, Solík, Kutnár, Janíček, Obšivan
Prípravka do 11 rokov uzavrela sezónu víťazstvom 4:2 v Skalici, pri ktorom sa hetrikom zaskvel Tobias Minárech. Púchovčania vyhrali svoju súťaž, so ziskom 36 bodov a skóre 129:29 boli najlepší spomedzi ôsmich tímov.

14. kolo súťaže prípraviek ZsFZ (U10):
MFK Skalica – MŠK Púchov 1:7 (0:4)
Góly: Miko 2, Staňo, Vričan, Kušík, Čmelo, Jánovský
Zostava: Haladej – Ďurovec, Vričan, Galko, Sapák, Miko, Držka, Kušík, Staňo, Čmelo, Vavrík, Jánovský, Paliesek
Púchovčania v poslednom zápase sezóny vysoko vyhrali v Skalici, ktorej nasúkali sedem gólov. Prípravka do 10 rokov sa umiestnila na konečnom treťom mieste tabuľky so ziskom 33 bodov a skóre 158:86.

14. kolo súťaže prípraviek ZsFZ (U9):
MFK Skalica – MŠK Púchov 6:6 (2:4)
Góly: Mar. Mynář 2, Žiačik 2, Tvarožek, Šesták
Zostava: Crkoň – Šurian, Vráblik, Šesták, Talda, Mušák, Mar. Mynář, Tvarožek, Pecho, Žiačik, Veteška, Šulík, Sekáč, Kmecík, Ondrička, Vozár
Mladí púchovskí futbalisti vyhrávali v Skalici už 6:2, no v závere svoj náskok stratili a tak sa na Záhorí zrodila remíza 6:6. Púchovčania tak v konečnej tabuľke skončili druhí, nazbierali 34 bodov pri skóre 205:127.
-tsch-, foto: MŠK U11, Ondrášovka cup 2016.