Futbalová prípravka MŠK Púchov U-8 opäť víťazne

1079

V sobotu 5.5. 2018 sa púchovské futbalové nádeje – chlapci narodení v rokoch 2010/11 rozlúčili s halovou sezónou na turnaji v priestoroch STC.

Na umelej tráve si zmerali svoje futbalové schopnosti s rovesníkmi z 5 klubov z rôznych kútov Slovenska. Aj keď výsledky zápasov v tejto kategórii nie sú najpodstatnejšie, za búrlivej podpory rodičov chceli vyhrať všetci. A podarilo sa to práve našim mladým talentom. Aj keď vstúpili do turnaja nešťastnou prehrou s MFK Ilava, ostatné zápasy – s FK Čadca, FKM Karlová Ves BA, Spartak Trnava a Fomat Martin zvládli a celý turnaj vyhrali.

Nadviazali tak na úspešné vystúpenie na futbalovom turnaji, ktoré organizoval MFK Prievidza v malebnom prostredí futbalového štadióna FK Bojnice na kvalitnej prírodnej tráve len 4 dni pred púchovským turnajom (1.5.2018). Za účasti kvalitných tímov z klubov, kde má výchova futbalovej omladiny veľkú tradíciu, podali zverenci trénera Mgr. Ladislava Loužeckého a jeho asistenta Romana Rosinu ml. výborné výkony. Hralo sa na dvoch ihriskách súčasne v dvoch výkonnostne rozdielnych úrovniach. V skupine „pokročilí“ hráči MŠK Púchov U-8 porazili postupne všetkých súperov z MFK Ružomberok, FK Pohronie , MFK Partizánske a MFK Prievidza.

Medzi najšikovnejších na turnajoch patrili: Filip Václavík, Jakub Ciesar, Jakub Vavrek, Matej Pšenák, Dávid Kozáček , Tomáš Urban, Michal Pastorek, Jakub Michalka, Tomáš Klinovský a Erik a Dominik Máčekovci. Pochvalu si zaslúžia aj Matúško Pernakovič, Patrik Marček, Denis Hamšík, Martin Valko, Tomáš Jurovčík, Sebastian Kováčik, Jakub Kubirita, Jakub Ježo a v bráne vynikal Samko Ševček.

Všetkým rodičom – no najmä Pavlovi Ciesarovi – ďakujeme za fandenie a podporu. Prajeme ich ratolestiam mnoho trpezlivosti v tréningu a veľa radosti z hry. V meste, ktoré podporuje šport, je radosť pripravovať mladé športové nádeje.

Mgr. Ladislav Loužecký, futbalový tréner U-8
Foto z turnaja v Bojniciach: Miroslav Marček