Návrat módy na púchovské prehliadkové móla

576

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne, Fakulta priemyselných technológií v Púchove, Stredná odborná škola Púchov zorganizovali vo štvrtok 10. mája 2018 Fashion show, ktorá sa uskutočnila v Divadle Púchov.

Program módnej prehliadky bol bohatý. Na úvod diváci videli svetelnú show – virtuálnu prehliadku študentov SOŠ Púchov. Potom nasledovali príhovory zástupcov organizátorov – dekanky FPT prof. Dariny Ondrušovej a riaditeľky SOŠ Púchov Ing. Lenky Jancíkovej. Pripomenuli dlhé tradície odevnej priemyselnej výroby a odborného odevného školstva v Púchove. Tento rok uplynie 75 rokov od založenia Rolného školy práce. V súčasnosti je v Púchove odevné školstvo nielen stredoškolské (SOŠ), ale rozšírilo sa aj na vysokoškolskú úroveň (FPT TnUAD).

Študenti FPT predstavili odevy s optickými smart technológiami a spolu so žiakmi SOŠ pripravili tiež prehliadku športových a voľnočasových odevov. Módnu show dvakrát prerušilo tanečné vystúpenie skupiny VIVAS v exotických odevoch. Ako hostia prehliadky vystúpili partnerské odevné podniky MAKYTA a ODEMA so svojimi kolekciami dámskych a pánskych odevov. Potom prišli na rad prehliadky inšpirované folklórom a tvorba absolventky SOŠ Kataríny Drábikovej a absolventky FPT Ing. Márii Gavendovej. Prehliadku ukončila prezentácia návrhov spoločenských odevov študentov obidvoch púchovských škôl.

Súčasťou Fashion show bola aj výstava vo vestibule divadla pod názvom „Svetlo a odev každodenný, ihlou maľovaný“. Išlo o výstavu semestrálnych prác študentov Oddelenia priemyselného dizajnu FPT TnUAD v Trenčíne. Výstava prezentovala práce študentov vytvorené počas školského roka 2017/2018, približuje divákovi proces ich vzniku od kresieb, náčrtov až po finálne objekty, obrazy a odevy.

Text a foto: Slavomír Flimmel