Geišberg so Špinerom prišli do Púchova so Sandonorikom

325

Obaja multiinštrumentalisti sú hudobníci telom aj dušou. Koncert Martina Geišberga a Daniela Špinera, ktorý sa odohral v piatok 22. septembra v podkroví Župného domu, bol lahôdkou pre fajnšmekrov.

Spevák, skladateľ a hudobník Martin Geišberg pôsobí na slovenskej klubovej hudobnej scéne už viac ako jednu dekádu. Ale až tento rok na jar vydal svoj prvý autorský pesničkový album „V jabloňovom kraji“. Je synom známeho slovenského herca Mariána Geišberga a starším bratom Mareka Geišberga, známeho zo seriálov a televíznych reklám. Všetci traja sa okrem divadla venujú aj hudbe a spoločne koncertujú. Ale pesničkárom na plný úväzok je práve Martin Geišberg, ktorý v spolupráci so skladateľom a hudobníkom Danielom Špinerom  vytvorili projekt Sandonoriko (inšpirácia filmom Nekonečný príbeh), s ktorým zavítali aj pred púchovské publikum. „Je nám spolu už niekoľko rokov krásne, ako na pódiu, tak aj mimo neho,“ opisuje atmosféru vzájomnej spolupráce dvojice Martin Geišberg.

Z diskografie Daniela Špinera, ktorý už jedenásť rokov hráva v kapele Kataríny Koščovej, stojí za to spomenúť spoluprácu s Michalom Horáčkom (album Český kalendář), s Andrejom Šebanom alebo Vojtom Dykom. Aj Martin Geišberg, aj Daniel Špiner pokojne znesú označenie „multiinštrumentalisti“, veď na ich koncertoch zaznieva okrem gitary a piana, aj flauta, looper, akordeón či perkusie. Obaja sú profesionálni hudobníci, hudba ich živí a „kiež by sa to nikdy nezmenilo,“ dodáva Martin Geišberg.

-tm-
Foto: Slavomír Flimmel, Roman Hvizdák