Historický úspech žien z DHZ Ihrište

504

Posledná októbrová sobota odštartovala pre naše družstvo neobľúbeným vstávaním do studeného skorého rána a dlhým cestovaním do Širokého Důlu na najprestížnejšiu a najsledovanejšiu súťaž v ČR s názvom „Memoriál V.I.Lenina“. Spomínané podujatie reprezentovalo posledné meranie síl v sezóne, ktoré jednoznačne dopadlo nad naše očakávania, keďže cieľ znel „umiestniť sa v prvej 5-ke, predviesť kvalitný útok a zapísať sa do pamätí družstiev ale i fanúšikov za hranicami SR“, čo sa nám aj podarilo.

V súťaži sme štartovali už po tretíkrát a musíme sa priznať, že naše predvedené útoky doposiaľ za veľa nestáli, čo nás vždy neskutočne mrzelo, ale tohtoročným výkonom sme si jednoznačne napravili svoje renomé. Po odbehnutí prvého ženského družstva Hrobice s výsledným časom 16,040s nám bolo okamžite jasné, že akákoľvek snaha prekonať takýto perfektný čas by bola čistá samovražda, preto sme sa sústredili radšej na ďalšie významné priečky, ktoré vyzerali na aktuálne súťažné podmienky pre náš tím určite prijateľnejšie, výstižne povedané „radšej vrabec v hrsti než holub na streche“.

A tak sa nám po prvý raz pošťastilo predviesť plnohodnotný útok s konkurencieschopným časom, za ktorý sa nemusí hanbiť žiadne ženské družstvo po prihliadnutí na pokročilé jesenné obdobie, asfaltovú trať, pevný štart, 42-jky hadice, obchádzanie kade po vyrazení smerom k základni, realizáciu útoku z náročnejšej trate, kde sú niektorí členovia vystavení citeľnému ťahaniu nasiaknutých hadíc vodou, a tiež nepriaznivé počasie v podobe miernych zrážok a občasného mrholenia. Samozrejme našli by sa aj drobné, nie celkom vydarené pasáže v našom útoku, ale na rovinu, kde nie sú chybičky, dôležité je, že sme to ustáli a dotiahli do vytúženého cieľa.

Objavilo sa aj zopár zmien v našej základnej zostave kvôli zdravotným ťažkostiam a ďalším neodkladným povinnostiam oficiálnych členiek tímu, no podarilo sa nám úspešne implementovať do družstva náhradné články. Stačí veriť v silu tímu, myslieť pozitívne a samozrejme mať naklonenú šťastenu na svoju stranu a človek dokáže aj nemožné, hlavne keď sa spoja nie len vynikajúci športovci ale aj skvelí ľudia, ktorí vedia hravo zapadnúť do tímu a tak umocniť úžasnú športovú a priateľskú atmosféru.

Z celkového počtu 56 zúčastnených ženských družstiev sme sa dokázali najväčšmi priblížiť k víťazovi a odniesli sme si tak cenný kov, ktorý reprezentuje 2.miesto s výsledným časom 17,150s. Za 20 rokov existencie tejto populárnej súťaže sa ešte žiadnemu slovenskému ženskému družstvu nepodarilo prebojovať do prvej trojky a uplatniť sa v takejto tvrdej konkurencii. Ukončili sme tak svoju sezónu so vztýčenou hlavou a na konto si pripísali historický úspech, čím sme potvrdili svoju kvalitu a zaradili sa medzi najúspešnejšie ženské družstvá na Slovensku.

DHZ Ihrište