Volejbal: Mladší žiaci postúpili do bojov o majstra Slovenska

621

12. marca sa vo volejbalovej športovej hale MŠK uskutočnil posledný turnaj základnej časti vo volejbale mladších žiakov midi.

Púchov „A“ – Púchov „B“ 2:0 (20,9)
V prvom zápase sa stretli naše družstvá VO 1970 Púchov „A“ a „B“ a priebeh bol viac ako vyrovnaný. Prispel k tomu najmä fakt, že za „A“ družstvo nastúpila „lavička“, ktorá však od začiatku ťahala za kratší koniec. Ich výkon bol nevýrazný a očakávaná chuť hrať a vyhrať sa nedostavila, takže nakoniec došlo k striedaniu. Po tejto zmene a krátkom „rozbehu“ „A“ družstvo približne v polovici setu náskok zmazalo a nakoniec zvíťazilo 25:20. V druhom sete sa na ihrisko dostala od začiatku základná zostava „A“ družstva, čo sa odzrkadlilo na výsledku setu 25:9 a celkovo 2:0. Nič to však nemení na fakte, že naše „B“ družstvo podalo veľmi dobrý kolektívny výkon a napriek prehre celý zápas podávalo bojovný výkon a povzbudzovalo sa.

Púchov „A“ – Trenčín 2:0 (8,16)
V druhom zápase sa naše „A“ družstvo stretlo s druhým postupujúcim zo skupiny, s družstvom COP Trenčín. Keďže išlo o pomerne silného súpera, naši chlapci nastúpili do zápasu v najsilnejšej zostave. Priebeh zápasu bol jednoznačný, nie však až tak, ako vyznel výsledný bodový rozdiel. Prvý set sme vyhrali 25:8 a po tomto hladkom víťazstve opäť došlo k striedaniu. Druhý set, napriek tomu, že bol o niečo vyrovnanejší, stále vyznieval v náš prospech a chlapci ho vyhrali 25:16 a celý zápas 2:0. Keďže toto družstvo postupuje spolu s nami zo skupiny do boja o MSR, je dobré, že sme si pomerne hladkým víťazstvom potvrdili kvalitatívny rozdiel.

Púchov „B“ – Nové Mesto nad Váhom 2:1 (-24,19,11)
V treťom zápase sa stretlo naše „B“ družstvo s družstvom VK Nového Mesta nad Váhom a išlo o najvyrovnanejší súboj. V prvom sete po hektickom priebehu plnom krásnych zákrokov zvíťazil súper v úplnom závere 26:24. Je veľmi dobré, že to negatívne nevplývalo na hráčov a tí sa v druhom sete súperovi „pomstili“ a zvíťazili presvedčivo 25:19. V tajbrejku bol výsledok až do konca otvorený, keď družstvo súpera síce disponovalo značnou výškovou prevahou, avšak naše „B“ družstvo zase tou hernou, čo sa v samom závere pretavilo do víťazstva 15:11 a teda celkovo 2:1 na sety.

Púchov „B“ – Trenčín 0:2 (-14,-17)
V štvrtom zápase sa stretlo „Béčko“ s družstvom COP Trenčín. Vyhranejší súper, disponujúci taktiež výškovou prevahou bez väčších problémov zvíťazil v prvom sete 25:14, keď bol lepší vo všetkých činnostiach. V druhom sete sa našim podarilo pridať pár bodíkov, ktoré však stačili iba na zmiernenie výsledku setu, ktorý skončil 25:17. Výkon nášho družstva bol bojovný a ťažko mu niečo vyt
knúť. Ale súper hral zodpovedne a nedopustil žiadnu šancu na zvrat v zápase, ktorý vyhral 2:0

Púchov „A“ – Nové Mest nad Váhom 2:0 (10,23)
V poslednom zápase sa stretlo naše „Áčko“ s družstvom VK Nového Mesta nad V. a napriek pomalšiemu rozbehu malo jasne navrch. Aj keď zo začiatku sme nemali jasnú prevahu na sieti, keďže súperovi hráči boli ešte vyšší, postupne sme sa však presadili v ostatných činnostiach a zvíťazili 25:10. V druhom sete nastúpila opäť „lavička“ s jasným pokynom – zvíťaziť. Po naozaj napínavom priebehu plnom krásnych zákrokov, naše družstvo zvíťazilo 25:23 a celkovo 2:0.

Púchov „B“ – COP Trenčín 0:2 (-216.-20)
Do tretieho a posledného zápasu sa naši chlapci z družstva B stretli s COP Trenčín, ktorý hneď v prvom sete zúročil svoje skúsenosti (väčšina Púchovčanov hrá súťaž prvý rok ) a zvíťazilo 16:25. Do druhého setu chlapci nastúpili viac koncentrovaní a zo začiatku vyhrávali 12:6. Potom prišiel útlm a hráči Z COP dorovnali a pomaly svoj zápas dotiahli do víťazného konca 20:25.

Zostava VO 1970 MŠK Púchov „A“: Turčáni, Cíbik, Gabko E., Kvasnica, Kopp, Križák tréner: Štefko ml., Dvorský
Zostava VO 1970 MŠK Púchov „B“: Mušák, Pivko, Medňanský, Mazák, Kysucká, Martikáň P., Martikáň M., Pagáčová, tréner: Pagáč
„A“ družstvo týmto postúpilo a počká si na mená súperov z druhej skupiny, s ktorými zabojuje o postup na Majstrovstvá Slovenska vo volejbale mladších žiakov, ktoré budú 27. a 28. mája 2017. Na záver by som rád za „A“ družstvo vyzdvihol výkon Michala Križáka, ktorý napriek tomu, že bol spoluhráčom až o tri roky starších volejbalistov, určite nesklamal.