Kadeti VO 1970 MŠK Púchov bronzoví

283

V dňoch 26.-28.5.2023 sa naši kadeti zúčastnili MSR, ktoré sa konali vo Svidníku.

Hralo sa systémom „každý s každým“ a pri celkovom počte 6 družstiev, to znamenalo 5 zápasov. Nevýhodou bolo, že sa hralo iba na jednom ihrisku, čo sa odzrkadlilo aj na vylosovaní a aj na dĺžke hracieho dňa, keď sa večer dohralo o pol jedenástej a ráno prvý zápas začínal o 9.00. Kvalitatívnu vyrovnanosť družstiev potvrdzuje aj fakt, že v 4 z 5 zápasov sme hrali až 5 setov.

Žiaľ bol to práve prvý zápas, ktorý naše družstvo prehralo proti VKP Bratislava 1:3, proti družstvu, ktoré v základnej časti skončilo pred nami a možno aj to malo za následok prehnaný rešpekt. Po jednozápasovej pauze naši kadeti nastúpili proti VK ONE Ružomberok, otočili vývoj zápasu z nepriaznivého skóre 0:2, a po troch vyhratých setoch zvíťazili 3:2.

V prvom sobotňajšom zápase sme nastúpili proti najväčšiemu favoritovi a zároveň aj neskoršiemu víťazovi celých MSR, družstvu TJ Slávia Svidník, nad ktorým sme zvíťazili 3:2 a tento úspech je o to väčší, lebo sme im ako jediní na MSR uštedrili porážku. V druhom zápase, sme však napriek vedeniu 2:0 nestačili na neskôr strieborné družstvo ŠVK Tatran Banská Bystrica a prehrali 2:3. Práve v tomto dobre rozbehnutom zápase sme tak súperovi prenechali konečné druhé miesto.

V poslednom zápase, sme si poradili s družstvom VKM Stará Ľubovňa 3:2, pričom posledný piaty set, skončil až 28:26. Určite môžeme povedať, že atmosféra bola úžasná a bolo to vyvrcholenie MSR ako má byť. Myslím, že za odohrané zápasy v ktorých chlapci ukázali bojovnosť, si bronzové medaile zaslúžili a od lepšieho umiestnenia ich delilo iba povestné vrtkavé „športové šťastie“. Za najlepšieho hráča nášho družstva bol vyhlásený Mário Mazák.

Klub reprezentovali: kapitán M. Mazák, M. Križák, Š. Jánoško, J. Brzáč, R. Prekop, Z. Galánek, T. Kluvánek, S. Žiačik, L. Ďurček, L. Valach, P. Jančo a P. Dančo. Realizačný tím: I. Štefko st., I. Štefko ml., A. Pusztay a N. Feriancová.

Na záver by som chcel poďakovať vedeniu mesta Púchov a tiež MŠK za vytvorené podmienky, ktoré nám umožnili sa MSR zúčastniť a tiež všetkým, ktorí nám fandili a podporovali. Som veľmi rád, že sa nám opäť podarilo týmto výsledkom reprezentovať naše mesto, volejbal, ale tiež zároveň šport ako taký.

VO 1970 MŠK Púchov