Žiačky MIDI 1.VK so striebornými medailami!

176

Tohtoročnú súťažnú sezónu volejbalistiek ukončilo aj družstvo mladších žiačok MIDI, ostatné družstvá už odohrali všetky svoje majstrovské zápasy. Toto družstvo, zložené výlučne z hráčok narodených v roku 2011 štartovalo v súťaži MIDI, kde veková hranica hráčok bola pre túto sezónu stanovená na 1.1.2010. V praxi to znamenalo, že väčšina súperov bude o rok staršie, a teda cieľom v tejto sezóne je získavanie skúseností proti starších a skúsenejším hráčkam. Napriek tejto nevýhode sa púchovským hráčkam midi v súťaži darilo, hoci výškový rozdiel v prospech súperiek často dosahoval aj 30 cm. Púchovčanky to však kompenzovali výborným pohybom v poli a bojovnosťou. Dokázali zachrániť aj lopty v situáciách, kedy súperky už dvíhali ruky nad hlavu a nakoniec sa z bodu tešili Púchovčanky, keď zachránenú loptu dokázali zložiť do súperovho poľa presným zakončením.

V nedeľu 14.5.2023 sa v telocvični ZŠ Gorazdova zišli 4 najlepšie tímy súťaže midi Oblasti Západ, aby v odvetnom finálovom turnaji rozhodli o konečnom poradí. Už postup do finále oblasti bez jedinej prehry bol slušný výkon. V prvom finálovom turnaji Púchovčanky prekvapivo porazili domáce Levice, aj Nitru, nestačili len na Senicu. Odvetu v Púchove začali domáce hráčky výhrou 2:0 (19,16) nad Levicami, čím potvrdili, že výhra v Leviciach nebola náhoda. Rozhodujúci okamih nastal v druhom zápase turnaja, kedy sa družstvo 1.VK Púchov s družstvom VM Senica. Zápas bol vyrovnaný, Senica mala jasnú výškovú prevahu, v poli a pohybom boli lepšie domáce hráčky. Prvý set získala Senica 16:25, druhý set vydoloval Púchov 25:19. Rozhodovalo sa teda v treťom sete, družstvá získavali len po jednom bode za sebou. Dráma vrcholila, keď Púchovčanky z 11:13 otočili na 14:13. Napínavú koncovku zápasu zvládli lepšie hostky a vyhrali tretí set najtesnejším rozdielom 14:16! Zostávajúce dve stretnutia už nemohli zmeniť poradie, Senica dala príležitosť hráčkam z lavičky, čo využili Levice na výhru 1:2. Avšak púchovská lavička v poslednom zápase turnaja potvrdila 2.miesto výhrou na Nitrou 2:0 (13,21). Naše družstvo, o rok mladšie od súperov, si za strieborné umiestnenie v 14-člennej súťaži zaslúži maximálne uznanie.

Družstvo MIDI 1.VK Púchov: Sophia Pavlovičová (kpt.), Sofia Madarová, Michaela Valachová, Alžbeta Valachová, Ema Zágorová, Adela Kaňková, Kristína Prekopová a Diana Vajdečková, tréner Michal Suchánek.

1.VK Púchov otvára novú prípravku volejbalu pre dievčatá narodené v rokoch 2012, 2013 a 2014. Prvý tréning je stanovený na stredu 31.5.2023. Prihlásiť sa možno priamo na hociktorom ďalšom tréningu počas celého júna v stredu od 16:00-18:00 alebo v piatok od 16:00-17:30, v telocvični ZŠ Mládežnícka, vchod zozadu, popri materskej škôlke. Viac informácii na www.volleypuchov.sk alebo na 0905262613.