Komisár Rex na ZŠ Gorazdova

590

Naša spolužiačka Natália začiatkom októbra uvidela v Teleráne výzvu na súťaž pre triedy inšpirovanú seriálom Komisár Rex. Cieľom tejto súťaže bolo, nakresliť alebo namaľovať najkrajší a najkreatívnejší plagát a výhra bola neuveriteľných 500€ pre triedu.

Povedali sme si, že by sme to mohli skúsiť a niečo nakresliť. Dohodli sme sa na predstave a trieda sa zhodla, že najlepšie by bolo, keby som hlavne ja uplatnila svoje maliarske nadanie (veď išlo o veľa), a potom by sme to spolu dotvorili. Tak som nakreslila portréty Rexa a herca Juraja Baču. Dala som si veľmi záležať aby vyzerali ako v realite. S výsledkom som bola veľmi spokojná ja aj moji spolužiaci. Dielo sme ešte spolu dotvorili odtlačkami našich prstov tak, aby vyzerali ako psie labky. Potom nás už čakalo len plagát poslať do TV Markíza a dúfať, že vyhráme.

Dni utekali a my sme sa nevedeli dočkať, kedy bude vyhodnotenie. Až dňa 25.10 bolo na sociálnych sieťach zverejnené, že vyhodnotenie bude 26.10 v Teleráne o 6:45. Strašne sme boli nervózni. Všetci sme nasledujúci deň sledovali Teleráno (aj najväčší spachtoši). Netrpezlivo sme čakali na výsledky. A keď povedali z toho množstva zúčastnených našu triedu a školu, tak som tomu najskôr nemohla uveriť. A až po chvíli som si uvedomila, že sme tých 500€ pre našu triedu predsa vyhrali. V ten deň sme neboli radi len my, ale radovala sa s nami celá škola a všetci naši známy.

Som veľmi rada, že sa nám to podarilo. Chcem sa touto cestou poďakovať hlavne Natálii Rulákovej, pretože objavila túto súťaž, mojim spolužiakom a triednej pani učiteľke Eve Šimšálkovej, pretože ma povzbudzovali, pomáhali a verili, že vyhráme. A nakoniec by som sa chcela poďakovať TV Markíza, že uskutočnila takúto súťaž.

Text: Timea Zigová, 8.B, ZŠ Gorazdova, foto: FB Telerána