Pozvánka na koncert ANUNNAKI a Juraja Vačku

375

Župný dom pripravil na sobotu 26. augusta zaujímavú akciu v mestskom parku – dvojkoncert púchovskej skupiny ANUNNAKI a Juraj Vačko bandu z Beluše.

ANUNNAKI je hudobná skupina hrajúca alternatívny space funk rock n roll. Skupina je fixovaná na moderné technológie s fascináciou teoretického vnímania pôvodu človeka, historických poznatkov a tém siahajúcich ďaleko za hranice nášho letopočtu, z čoho vyplýva aj samotný názov. Vznik ANUNNAKI sa datuje od roku 2014. Vtedy skupina pôsobila v zložení: Richard Hrnko (spev, gitara, syntetizátory), Ivan Dorčík (gitara, syntetizátory), Matej Vačko (basgitara) a Michal Janek (bicie). Na slovenskú hudobnú scénu vstúpila singlom “Angel”. Vďaka tejto skladbe sa skupina dostala do relácie Demovnica Rádia FM, kde sa udržala 7 týždňov a následne vystúpila na koncerte Go2stage.
ANUNNAKI v roku 2015 vydali svoj druhý singel s názvom “Up In The Air”. Skupina sa zamerala na progresívnejšie prvky zvuku, ktoré pridali štýlu viac elektroniky. Singel “Pyramids” s videoklipom, ktorý animoval Samuel Velebný a VUNU Studio, predznamenáva ďalší posun skupiny, kde si podmanivý vokál a gitarový sound s vesmírnymi zvukmi syntetizátorov našli hlbšie spojenie. Na konci roka 2016 došlo v kapele ku zmene na poste bubeníka, kedy Michala Janeka vystriedal Július Flimmel. Skupina aktívne koncertuje a pracuje na svojom debutovom albume.

Juraj Vačko je autorom veršov, melódií a kresieb, ktoré ilustrujú piesne a vytvárajú celok, ktorý sa snaží zaujať viacero ľudských zmyslov. Kategoricky sa nerád zaraďuje, pretože by tým mohol nejeden žáner uraziť, aj keď sa vie relatívne stotožniť s pojmom pesničkár. Piesne skladá v rodnej slovenčine, ktorá mu svojou rozmanitosťou poskytuje najvyššiu mieru sebavyjadrenia a zároveň mieru pochopenia u poslucháčov. Juraj pred publikom väčšinou nestojí sám. Zvykne vedľa neho stáť gitarista, klavirista, technik, producent a dobrý kamarát v jednej osobe menom Róbert Fapšo. Toto zoskupenie sa občas vie rozrásť až na štvorčlennú kapelu v ktorej brnká na basgitare Jurajov brat Matej a za bicími sedí ich kamarát Slávo Holba. Ich hlavným cieľom je podať vystúpenie čo najautentickejšie a najpestrejšie.

Koncert v parku pri Župnom dome začína o 19. hodine.

Zdroj: www.musicmap.tv, http://bandzone.cz