Krajské majstrovstvá dlhých tratí v plávaní

184

V sobotu 6.11.2021 sa trio plavcov Plaveckého klubu MATADOR Púchov zúčastnilo pretekov Krajské majstrovstvá žiakov – preteky dlhých tratí v Senici, pričom pod tento pojem sa skrývajú najdlhšie olympijské trate v bazénovom plávaní a to vo vzdialenostiach 1500 VS, 800 VS a 400 VS. Vzhľadom na to, že nás už tvrdo zasahuje pandémia, preteky sa išli v obmedzenom režime 75 pretekárov na bazéne v dvoch poldňoch.

Naši borci opäť preukázali, že svojím tréningovým úsilím a pretekárskym nasadením patria aj pri dlhých tratiach k tým najlepším, keď titul Majster Stredoslovenskej Oblasti získala v disciplíne 400 VS Karin Šmigurová, ktorá sa umiestnila aj na druhom mieste v disciplíne 800 VS. Dve druhé miesta vo svojej vekovej kategórii v týchto disciplínach získala aj Klára Labudíková a o výborné zlepšenie svojho osobného rekordu na 400 VS – 6. miesto a úplne prvého súťažného pretekania na 800m trati, v ktorej pri premiére obsadil 5. miesto, sa zaslúžil Marek Hanták. Skvelým ukazovateľom je aj fakt, že každý náš štart bol pretavený do osobného rekordu.