Krasokorčuľovanie: Striebro a bronz do Púchova

429

Dve medailové umiestnenia získali na finálovom podujatí interpretačného krasokorčuľovania v Žiline reprezentantky púchovských krasokorčuliarskych klubov.

V záverečných pretekoch sezóny 2016/2017 vybojovala Janka Novacká (na hornej snímke vľavo) z Krasoklubu Púchov v kategórii IK C3 GOLD so svojou choreografiou druhé miesto.
Medailu si vybojovala aj reprezentantka Sporting Clubu Púchov Timea Pivková (na dolnej snímke vpravo), ktorá do Púchova priviezla bronz.

Púchov reprezentovali v Žiline aj Žofka Kubíková (Krasoklub Púchov), ktorá v kategórii IK C1 obsadila 17. priečku a Lenka Struhárová (Sporting Club Púchov), ktorá si zo Žiliny priviezla 12. miesto. Najmladšou krasokorčuliarkou reprezentujúcou farby Púchova bola Natálka Masariková (Krasoklub Púchov), ktorá v kategórii Hviezdičiek obsadila štvrtú priečku, keď na bronz jej chýbal jediný bod.

Pretekári interpretačného korčuľovania sú hodnotení na pretekoch bodovým systémom ISU. Dôraz je kladený nielen na športový výkon, ale najmä na interpretačné zvládnutie jazdy. Krasokorčuliarske talenty Krasoklubu Púchov sa pripravujú pod vedením Nikolety Drábovej, výchovu krasokorčuliarskej mlade má v Sportingu Clubu Púchov pod palcom Petra Vrláková, Rastislav Vrlák a Mária Matúšová.