Plávanie: Kmošenová dvakrát kúsok od bronzu

573

Lea Kmošenová bola najúspešnejšou plavkyňou z jedenásťčlennej plaveckej výpravy z Púchova na najväčších slovenských medzinárodných pretekov – Ceny Popradu. Lea obsadila v A-kategórii (ročník narodenia 2003/2004) štvrtú priečku v 50 m voľný
spôsob a rovnako štvrtá bola v 50 m motýlik.

K bronzu jej chýbali tri, resp. jedna stotina sekundy. Na päťdesiatke voľným spôsobom si časom 29,36 s nielen zlepšila svoj osobný rekord, ale sa ním priblížila do reprezentácie. Ďalšie výborné výsledky dosiahla v 100 m motýlik (šieste miesto), 100 m voľný spôsob (deviate miesto). Štvrté miesta získala v B-kategórii Petronela Maráčková na 200 m motýlik a 100 m prsia, piata skončila na 400 m polohové preteky a dve siedme miesta obsadila na 400 m voľný spôsob a 100 m motýlik.
Samuel Jancík piate miesto na 200 m motýlik a šieste na 400 m polohové preteky, Martin Matušík bol v oboch disciplínach ôsmy. Mário Hanták si vyplával šiestu priečku na 200 m motýlik.

Ostatní púchovskí pretekári si taktiež polepšili niektoré svoje osobné výkony a nestratili sa v silnej medzinárodnej plaveckej konkurencii. Dôkazom veľkej kvality pretekov je účasť troch účastníkov OH v Rio de Janiero v prsiarskych disciplínach – Tomáša Klobučníka, Edgara Crespa z Panamy a Johannesa Skagiusa zo Švédska.

Pod vedením trénerov Dany Strelčíkovej a Petra Bílika púchovské plávanie v Poprade reprezentovali Lukáš Obšivan, Adam Kačík, Martina Vetešková, Lea Kmošenová, Nina Hlubíková, Petronela Maráčková, Ina Jurgová, Adriana Cenigová, Martin Matušík,
Mário Hanták a Samuel Jancík. Na cene Popradu sa zúčastnilo 425 pretekárov z 38 klubov a šiestich krajín – Slovensko, Česko, Maďarsko, Poľsko, Panama a Švédsko.