Krôčik od medaily

124

Len tí najlepší z najlepších sa zúčastnili v Luxemburskom meste Hamm Majstrovstvá Európy v klasickom tlaku na lavičke (bench press).

V kategórii dospelých Slovensko reprezentovali štyria muži, medzi ktorými bol aj člen športového klubu AMONREI PÚCHOV Rony – Ronald Sůra. Celkovo 245 pretekárov bojovalo o najcennejšie medaile z ME. Pretekári v rámci súťaže majú tri pokusy, aby dokázali svoju športovú výkonnosť. Rony súťažil v kategórii M3 do 83 kg (muži 60 a viac rokov). Po prvom pokuse bol na medailovej pozícii, ale v konečnom účtovaní skončil „krôčik od medaily“ na 4. mieste s výkonom 125 kg. Krásny úspech, gratulujeme!

Rony je typ športovca, ktorý vie svojim príkladom ukázať mladým ľuďom, ale aj strednej a staršej generácii, že aj v pokročilejšom veku sa dá výkonnostne, ba až na reprezentačnej úrovni vykonávať takmer každý šport. Je veľmi cieľavedomý, poctivý v tréningovom procese, nič nenechá na náhodu a pre úspech urobí všetko. Je na neho vždy spoľahnutie. Výkonnostne má na to, aby sa v budúcnosti stal medailistom z ME a MS. Rok 2019 je pre Ronyho v disciplíne tlak na lavičke najúspešnejším. Dvakrát zvíťazil na M SR, vytvoril 5 národných rekordov a na ME získal už spomínané 4. miesto.

Okrem pretekára Ronalda Sůru cestovali do Luxemburgu: vedúci výpravy a tréner Marián Prekop, asistent a zároveň aj šofér Roman Dorociak, foto a videá mal na starosti Jozef Valach ml. Do tréningového procesu sa výrazne zapojil aj druhý tréner Roman Hvizdák s cieľom maximálne pomôcť Ronymu v príprave na ME. Náhla nemoc mu však neumožnila účasť na ME a tak ho narýchlo zastúpil J. Valach ml. Spolu s nami cestovali aj ďalší traja reprezentanti a dcéra jedného z nich. Cestou naspäť sme viezli domov 3 strieborné medaily a 2 štvrté miesta. Celkovo hodnotím účasť na ME pozitívne aj z hľadiska získania medzinárodných skúseností pre doprovod (tréner, asistencia, foto…) a samotného pretekára.

Sponzorsky prispeli: Miloš Radosa, Alexander Brežný, AB stavebniny, Ivan Valenta, Allianz, Miloš Kryštof, Mikona, Veteška VS Mont, Dušan Ondrišík, Rudolf Barborík.

Krátke video z ME nájdete tu.

Marián Prekop