Kultúrne leto v znamení soulu a flamenca

365

Počas prvej augustovej nedele sa na pešej zóne v rámci kultúrneho leta predstavila mladá talentovaná speváčka Natalie spolu s gitaristom Martinom Biesom. Diváci mali možnosť vypočuť si černošský soul, world, etno, ale aj  vášnivé flamenco.

Temperamentná slovenská speváčka, pianistka a skladateľka tvorí pod pseudonymom Natalie. Je známa aj ako redaktorka z televízie Markíza, kde je súčasťou rannej šou Teleráno. Jej repertoár je pestrý. Tvoria ho jej vlastné kompozície v štýle soul, rôzne interpretácie skladieb od svetových interpretov ako napr. od Alicie Keys a tiež autorské skladby Martina Biesa v štýle flamenco soul. Je známa aj ako skladateľka divadelnej hudby pre rôzne predstavenia, napríklad hudby pre predstavenie Pinochio a tiež mnoho ďalších pre Košické štátne divadlo. Koncertovala vo Veľkej Británii, Rakúsku, Maďarsku a Českej republike a na svojom konte má vydané CD albumy a single.

Ku Natalie sa na pódium počas koncertu pridal aj Martin Bies. Martin tentokrát vystúpil sólovo bez hudobného zoskupenia Flamenco Clan, v ktorom je hlavným lídrom. Spoločne s Natalie odohrali na pešej zóne niekoľko flamenco skladieb a temperament oboch umelcov dodal koncertu netradičnú atmosféru.

Program kultúrneho leta ďalej pokračuje počas najbližšej soboty a nedele (12.8.-13.8.) vyvrcholením muzikálového letného tábora a Kockovinami v Kočkovciach. V sobotu sa chystá vzácna premiéra vo veľkej sále púchovského Divadla a počas nedele na deti čaká v areáli pri Váhu v Horných Kočkovciach zábavný štvorhodinový program spojený s diskotékou.

Text: Barbora Krchňavá, foto: Slavomír Flimmel