MŠK Púchov počas leta intenzívne rekonštruuje

803

Letný čas nie je len priestorom na relax odpočinok či dovolenku. V mestskej spoločnosti MŠK Púchov, s.r.o. tento čas využívajú veľmi aktívne na rekonštrukčné práce a skrášlenie športového areálu. Viac o novinkách sme sa rozprávali s Ing. Lukášom Ranikom.

Povedzte nám, čo je nové v areáli MŠK Púchov…

Je ich niekoľko. Skutočne sa snažíme počas leta, kedy je športová prestávka ako pre futbal, hokej tak volejbal, spraviť v našom areáli čo najviac prác a noviniek. Samozrejme v množstve aké nám ľudské a finančné možnosti dovoľujú. Na futbalovom štadióne sme v júli inštalovali moderné automatické zavlažovacie zariadenie na automatické polievanie hlavnej hracej plochy. Takéto zariadenie sme potrebovali ako soľ, majú ho už aj dedinky ako Streženice či Ladce. Doteraz na starom zavlažovaní musel hospodár pracne naťahovať hadice a trysky, polievalo sa počas dňa, čo pre kvalitu trávy nebolo najideálnejšie riešenie. Automatický systém polieva každý deň vždy večer a v noci. Hospodár sa tak môže venovať inej práci v našom areáli. Ďalšou výhodou je, že nepolievame len hlavnú hraciu plochu, ale aj priestory za bránkami, ktoré využívajú naši futbalisti na tréningy. Celkovo sa o komplexnú závlahu stará 34 postrekovačov. V súčasnosti ihrisko regeneruje, nakoľko to bol veľký zásah do hracej plochy. Extrémne horúčavy nám tiež nepomohli, ale veríme, že do prvého domáceho zápasu na konci augusta bude trávnik stopercentne pripravený.

Aké ďalšie novinky môžeme objaviť v areáli?

Taktiež sme sa pustili do renovácie priestoru na pomocnom ihrisku. Natreli sme všetky stĺpy oplotenia ihriska pri špeciálnej škole a taktiež vymenili staré hrdzavé pletivo za nové zelené sitá. Celý priestor je tak krajší a najmä bezpečnejší. Ďalším viditeľným prvkom sú nové striešky na vstupných búdkach do areálu. Tie ešte prejdú výmenou okienok a maľovaním, aby boli pripravené na štart domácich zápasov vo futbale. Konečne po dlhých rokoch bude vstup do nášho areálu dôstojnejší a krajší.

Na kruhovom objazde pri gymnáziu sme si všimli novú informačnú tabuľu…

Dlho sme rozmýšľali ako nahradiť množstvo športových informačných tabúľ pri gymnáziu za jednu multifunkčnú. Nakoniec sme sa rozhodli pre modernú a kvalitnú LED tabuľu. V dnešnej dobe je to štandard a taktiež nám prináša mnoho zaujímavých možností prezentácie nielen pre športy MŠK, ale aj na informácie pre občanov o presnom čase, teplote vzduchu, vlhkosti vzduchu a mnoho iného. Veríme, že to bude mať aj zaujímavý komerčný rozmer. Nakoľko sa tabuľa nachádza na strategickom mieste chceme poskytnúť aj podnikateľom a firmám priestor pre ich reklamu a zviditeľnenie. Chceme sa poďakovať za spoluprácu púchovskému gymnáziu, nakoľko boli veľmi ústretoví a naklonení nášmu nápadu.