MŠK Púchov – FK Dubnica 0:1 (0:1)

Gól: 30. Kuzma
ŽK: Varga, Pavlovič – Kuzma, Levai, Párkaň
Rozhodcovia: Mano – Kmec, Bobko
V oblastnom derby druhej ligy privítali na domácom trávniku Púchovčania futbalistov Dubnice nad Váhom, ktorí chceli svojmu súperovi vrátiť prehru z jesennej časti súťaže. Púchovčania s osembodovým náskokom pred svojim súperom boli favoritom, no opäť sa potvrdilo otrepané, že derby favorita nemá. Domáci však začali aktívne, zatlačili svojho súpera na vlastnú polovicu, Dubničania sa z tlaku vymanili len za cenu dlhých odkopov a vidiny rýchlych protiútokov. S nimi si však zadáci Púchova bez väčších problémov poradili. Cez prehustenú obranu sa domáci len ťažko dostávali do streleckých pozícií, predsa len si však vypracovali niekoľko sľubných príležitostí. Krčula, Michlík a Rypák však nedokázali efektívne zakončiť. Po polhodine udreli prekvapujúco hostia. Pišoja s Pavlíkom nechali v pokutovom území až príliš veľa priestoru hosťujúcemu Kuzmovi, brankár P. Pilný vybehol z bránky na centrovanú loptu zbytočne a príliš neskoro, a tak lopta z Kuzmovej hlavy doskackala do opustenej bránky – 0:1. V 35. minúte Rypák pekne vnikol do pokutového územia, spätnou prihrávkou našiel v jeho strede Krčulu, ten však so strelou až príliš otáľal. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, Púchovčania vytrvalo, no neúspešne dobíjali hosťujúcu bránku. Ich strely z hranice pokutového územia buď zablokovali obrancovia, alebo skončili v rukách výborne chytajúceho Chudého v dubnickej bránke. S pribúdajúcimi minútami sa na domáce kopačky zniesla nervozita a Púchovčania, i napriek tomu, že si vypracovali výborné šance, nedokázali poslať loptu do siete. Desať minút pred koncom mieril Štefanec hlavou len do rúk brankára. O minútu našiel krásnou kolmicou Rypák v pokutovom území Krčulu, ten vrátil loptu pred bránku na striedajúceho Pilného, ktorému sa však lopta zamotala medzi nohy. Tri minúty pred koncom stretnutia sa do centrovanej lopty oprel z prvej Rypák, jeho strelu z piatich metrov však zblokoval domáci obranca. V takmer päťminútovom nadstavení už Dubničania kúskovali hru a ich zdržovacia taktika im napokon priniesla trojbodový zisk. Opäť sa raz potvrdilo, že stretnutie nevyhrá vždy lepšie mužstvo. Bojovnosť hostí tak slávila úspech.

Lukáš Kaplan: Keď nepremeníme šance, nemôžeme vyhrať. Tých šancí bolo dostatok. Dubnica bola raz pri bránke a z toho dala gól. Dnes vyhralo šťastnejšie mužstvo a my to musíme brať ako holý fakt. Keď prehrávate 0:1 a blíži sa záver stretnutia, príde na kopačky nervozita. Chýbal tam pokoj v zakončení.

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Mráz, Pavlovič (79. D. Pilný), Pišoja (46. Riška), Martinček, Varga, Loduha, Michlík, Štefanec (68. Lacko), Krčula, Rypák, tréner Lukáš Kaplan
Zostava FK Dubnica nad Váhom: Chudý – Kuzma, Majkút (86. Cyprian), Petráš (89. Parkáň), Bilovský, Knižka, Vaculík, Nomilner, Pagáč, Rešetka, Martinek (63. Levai), tréner Peter Jakuš
Ostatné výsledky 23. kola: Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica 1:0, Poprad – Skalica 2:4, Košice – Petržalka 0:4, Bardejov – Komárno 0:0, Žilina – Podbrezová 1:2, Šamorín – Trebišov 3:2

15. Poprad 22 3 0 19 20:67 3

Program 24. kola: MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Púchov (10. 4. o 16.00), Slovan Bratislava B – Košice, Komárno – Šamorín, Skalica – Liptovský Mikuláš, Podbrezová – Poprad, Trebišov – Žilina B