Letné tábory v CVČ Včielka odštartovalo Včielkovo

134

Na začiatku prázdnin takmer 20 detí prichádzalo denne do tábora Centra voľného času Včielka, kde pod vedením Klaudie Jendrolovej a Kataríny Dobošovej prebiehal prvý prázdninový týždeň denný tábor s názvom Včielkovo. Zažívali tu neobyčajné okamihy a stretli veľa nových kamarátov.

V piatok 8. júla, na záver tábora, boli pre deti pripravené aktivity v rámci športovej olympiády a kreatívne tvorenie koláží z fotografií a obrázkov z celého týždňa. Pri tejto činnosti ich svojou návštevou prekvapila aj primátorka mesta Katarína Heneková, ktorá deťom priniesla sladkú odmenu a spoločne sa porozprávali o táborových aktivitách, ale aj o tom, čo nové sa deti naučili.

Viete, ako sa vyrába med? Alebo koľko včiel spolu prebýva v jednom úli? Či to, koľko medu za svoj život vyprodukuje jedna včela? Prezradíme Vám, že odpoveď na poslednú z týchto troch otázok je: jednu čajovú lyžičku. Na ostatné otázky nájdete odpoveď v IG stories, ako aj úprimné a milé odpovede detí na otázky ako sa im páči v tábore a čo všetko zažili?

Okrem toho, že táborníci počas celého týždňa nestrácali čas a navštívili MiniFarmu v okrese Nové Mesto nad Váhom, Park miniatúr, Europark – kde využili pri vzdelávaní o včelách aj hmyzí hotel, vyrobili si sviečky z včelieho vosku a mnoho ďalšieho, získali aj novú zručnosť, ktorou precvičili svoj um – počas celého týždňa si skladali rubikovu kocku, pričom mali prísť sami na mechanizmus jej zloženia a zároveň sa zabavili v prípade, že ich niektorá aktivita dostatočne nevtiahla. Nie je teda prekvapením, že skladanie rubikovej kocky sa medzi deťmi stalo veľkým hitom.

Klaudia Jendrolová k táboru povedala: „Hlavnou myšlienkou tábora bolo, aby sa deti zabavili inou formou, ako len na počítačoch. Vyrábali sme si vlastné tričká, mali sme prednášku so Včelárovou ženou, ktorá nám čo-to vysvetlila o včielkach, vyrábali sme si sviečky zo včelieho vosku a celým táborom sa nieslo skladanie rubikovej kocky, čo malo i taký spomienkový charakter, keďže si to my ako rodičia pamätáme, a deti to veľmi zaujalo. Kolektív detí je perfektný, a veľmi nám pomohla práve aktivita s rubikovými kockami, pretože to deti zabavilo a nemali tendenciu hrať sa s telefónom, vyplnili si svoj čas a naučili sa nové veci.“

Deti ohodnotili tábor, jeho organizáciu a prínos, na 10 bodov z 10, predovšetkým preto, že videli nové miesta a stretli nových kamarátov, ktorých by radi stretali i naďalej a už teraz sa tešia na ďalšie tábory v CVČ, ktoré pokračujú do konca letných prázdnin, kam majú mnohé z nich namierené a nevedia sa dočkať. Najviac ich bavili spoločné aktivity, pri ktorých sa prejavil tímový duch každého z nich a to, že si domov odnášajú rubikovu kocku, ktorú mnohí do dnešného dňa úspešne poskladali, je pre nich veľkou pridanou hodnotou.

Laura Krošláková