LingvaKvíz štartuje už dnes!

81

LingvaKvíz štartuje už tento piatok 25. septembra 2020, teda deň pred Európskym dňom jazykov. Tento rok budú môcť Slováci osláviť Európsky deň z pohodlia svojho domova.

Kvíz o jazykoch je určený pre širokú verejnosť s cieľom vzbudiť motiváciu začať sa učiť cudzie jazyky. Po minuloročnom úspešnom jazykovom festivale LingvaFest’2019 prináša občianske združenie Edukácia@Internet (E@I) úplnú novinku. Tento rok budú môcť Slováci osláviť Európsky deň jazykov (26. septembra) z pohodlia svojho domova. Nový celoslovenský jazykový LingvaKvíz umožní zlepšiť si svoje znalosti v cudzích jazykoch všetkým Slovákom zábavnou formou aj napriek súčasnej pandémii.

LingvaKvíz odštartuje 25. septembra 2020, teda deň pred Európskym dňom jazykov. Na webovej stránke alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá bude od piatku dostupná na Google Play, sa budete môcť do kvízu zadarmo zapojiť každý jeden deň až do 24. októbra 2020. Pripravených je pre vás viac ako 1000 otázok, pričom každé kolo kvízu z nich ponúkne 12 náhodných. Otázky pokrývajú 12 kategórií a na každú z nich budete mať 12 sekúnd. Cieľom kvízu je odpovedať správne a čo najrýchlejšie, vďaka čomu budete mať možnosť zbierať body a získať umiestnenie v cieľovej tabuľke. Na konci kvízu vyhrá vecné ceny najlepších 100 hráčov, no každý týždeň budú odmenení aj traja náhodne vyžrebovaní súťažiaci (takže máte šancu vyhrať, aj keď vám kvíz príliš nejde). Celkovo tak máte šancu súťažiť až o 112 cien v hodnote 5000 eur!

Hlavným dôvodom, prečo sa tím E@I rozhodol zorganizovať takéto podujatie, je, aby u Slovákov vzbudil motiváciu začať sa učiť cudzie jazyky, no taktiež aby zábavnou formou získali veľa zaujímavých poznatkov o svetových jazykoch a kultúre s nimi spojenej. LingvaKvíz je určený najmä študentom stredných a vysokých škôl nad 16 rokov z celého Slovenska, no tiež širokej verejnosti, ktorá sa zaujíma o cudzie jazyky i našu rodnú slovenčinu.

Zdroj: zmos.sk, foto: pixabay